Naujienų portalas

Pagrindinis Lietuvos įstojimo į NATO 15-ųjų metinių šventinis renginys – jau šeštadienį S. Daukanto aikštėje Vilniuje

„NATO jau ne kartą įrodė, kad moka prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, kad geba išsaugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti, kad yra nepakeičiama organizacija, siekiant užtikrinti kolektyvinį saugumą Europoje ir garantuoti patikimą atgrasymą ir gynybą“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Minint NATO 70-ąsias ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į pagrindinį šioms datoms paminėti skirtą šventinį renginį „15 metų su NATO mes saugūs!“, kuris vyks jau rytoj, šeštadienį, kovo 30 d. 12 val. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje.

Susirinkusiuosius S. Daukanto aikštėje pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas Jakobas Søgårdas Larsenas. Vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Dalyvaus Lietuvos karinių pajėgų atstovai, LR Seimo, LR Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai surengs šventinį pasirodymą, kurio metu aidės salvės.

Skrydžiu planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse šiuo metu vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16.

Šventės metu Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote. 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotą žvalgybos automobilį „Fenek“ ir kitą, Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluotę bus galima apžiūrėti.

Atėjusius į renginį muzikiniais kūriniais džiugins Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Kartu vyks moksleivių muzikinė akcija „Tai, ką darome – už TAIKĄ!“ Nuo 13 val. prie Krašto apsaugos ministerijos gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo ir solistų, vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ koncertas, veiks kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus. Plačiau

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

 

Jums gali patikti