Naujienų portalas

„Pole dance“ teatras pristatė šokio spektaklį, laužantį stereotipus

Ketvirtadienio vakarą režisierė Marija Simona Šimulynaitė kartu su Baltijos baleto teatru ir „RAI studio“ pristatė Lietuvoje analogų neturinti „pole dance“ teatrą ir sukvietė vilniečius į išskirtinio spektaklio „Wind Flash“ premjerą.

Nauja patirtimi besidžiaugiantys šokėjai neslepia – atskirti ribą tarp to, kur baigiasi „pole dance“ ir prasideda šiuolaikinis baletas, nebuvo paprasta. Visgi jaunatviškas užsidegimas ir polinkis eksperimentuoti – nugalėjo.

„Sunkiausias dalykas buvo informacijos apsikeitimas. Mes mokėmės baleto pagrindų, o Baltijos baleto teatro šokėjams bandėme perduoti „pole dance“ šokio subtilybes. Mokytis naujų dalykų visada yra iššūkis, tačiau nedvejodamos jį priėmėme, nes sutapo vizijos su režisiere M. S. Šimulynaite. Buvo neįprasta „nusileisti ant žemės“ – mes juk visada šokame „ore“, tačiau ant stabilaus pagrindo įpratusiems baleto meistrams išlaikyti balansą ir atitrūkti nuo žemės buvo neką mažesnis išbandymas”, – teigė Ilona Radavičiūtė, „RAI studio“ įkūrėja.

Pasak spektaklio „Wind Flash“ režisierės M. S. Šimulynaitės, pastatymas nebuvo paremtas jokiu literatūriniu kūriniu, o sava – gyvenimiška patirtimi. Robotizuoti šokio judesiai spektaklio pradžioje tarsi aplikavo į atšiaurią, neretai antžmogišką sistemą, kurioje neišvengiamai tampama vergu bei paklusniu mokesčių mokėtoju, monotonijos kankiniu. Visgi kartais įsisuka lengvas vėjo gūsis, pavasariška gaiva, kurią atskleisti buvo patikėta moteriškai linijai. Spektaklio pabaigoje šokis susilieja į vieną harmoningą liniją. Galima pajusti, kaip atlaisvėja pančiai, vyrai pasiduoda moteriškam gaivalui – laisvei.

„Pole dance“ teatro sumanytojos atkreipia dėmesį, kad kaimyninėse šalyse šis šokis yra kur kas labiau paplitęs ir progresuojantis nei Lietuvoje. Tačiau, M. S. Šimulynaitė ir I. Radavičiūtė džiaugiasi, kad jos pirmosios įkūrė tokio tipo teatrą Baltijos šalyse. Užsienyje „pole dance“ yra traktuojamas kaip solidus, rimtas šokis, deja, pas mus vis dar daug žmonių, laikančių šį šokį tiesiog striptizu. Mūsų misija yra šviesti žmonės ir kuo plačiau pristatyti „pole dance“ šokio stilių. Mes bendradarbiaujame su profesionalėmis, įvairių konkursų čempionėmis ir prizininkėmis. Sieksime laužyti sustabarėjusį mąstymą ir kartu su Baltijos baleto teatro komanda ir „RAI studio“ šokėjomis rengsime dar didingesnius projektus ateityje“, – teigia spektaklio režisierė.

Kūrybiška ir energija trykštanti „pole dance“ šokėjų ir baleto meistrų komanda kviečia į dar likusius premjerinius pastatymus, kurie vyks kovo 28 d. ir balandžio 11 d. naujoje Vilniaus miesto kultūrinėje kamerinėje erdvėje – „Baltijos baleto teatro studijoje“. Jauki, intymi aplinka ypatinga tuo, kad panaikina distanciją tarp žiūrovų ir šokėjų. Kiekvienas atodūsis, raumens susitraukimas ar atsipalaidavimas yra apnuoginamas ir matomas iš itin arti.

Jums gali patikti