Naujienų portalas

Prasideda Dizaino savaitė 2019

Užliekite pasaulį rašalo mėlyna spalva – tai „Dizaino savaitės“ vizitinė kortelė. Čia originalios idėjos ir profesionalūs sprendimai žengia su funkcionalumu ir naudinga informacija. Dalyvaukite kūrybinėse dirbtuvėse, lankykitės dizaino parodose, semkitės žinių konferencijose, susipažinkite su lietuvių dizaino kūrėjų darbais. Šių metų tema nagrinėja progreso temą ir atkreipia dėmesį pastarųjų metų pasiekimus ir inovacijas.

Senamiesčio vitrinose – DIZAINOVACIJA.LT ekspozicijos

Festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu, gegužės 6-12 dienomis, projekto dizainovacija.lt ekspozicijos papuoš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių senamiesčių vitrinas. Daugiau nei 40 naujausių šalies dizainerių darbų netikėtose miestų erdvėse džiugins praeivių akį.

Dizaino įmonių ir prekės ženklų naujienų pristatymai

Festivalio metu kasmet siekiama atkreipti dėmesį į svarbiausius šalyje veikiančių įmonių bei prekės ženklų pasiekimus. Šiems pristatyti gegužės 6–12 dienomis veiks ekspozicijos, vyks pristatymai, paskaitos ir kiti renginiai.

Gegužės 6 d. 10 val.
„DIZAINO SAVAITĖS“ pusryčiai
FRESH POST (Lvovo g. 25, Vilnius (Mažosios burės, II a.))

Pats pirmasis festivalio renginys – specialūs DIZAINO SAVAITĖS pusryčiai. Gegužės 6 d. 10 val. kviečiame apsilankyti naujai duris atvėrusiame salotų bare FRESH POST, kur vyks festivalio spaudos konferencija bei salotų baro koncepcijos pristatymas.

Gegužės 8 -10 d.
DIZAINO AUKCIONAS
„Kablys+Kultūra“, Kauno g. 5, Vilnius

Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Vilniaus aukcionu, pristato pirmą kartą festivalio istorijoje vyksiantį lietuviško dizaino aukcioną. Renginyje turėsite galimybę įsigyti tikrų Lietuvos dizaino ikonų, vienetinių, etalonais tapusių dizaino kūrinių.

Tarp jų – P. Vitkausko supamoji kėdė „KU-DIR-KA“, L. M. Kislauskaitės- Stapulionienės šezlongas, avangardiniai „Sedes Regia“ gaminiai. Taip pat šių dienų lietuviško dizaino atradimų, šalį garsinančių unikalių vienetų – R. Gražio, S. Tarvydo, V. Puzero, I. Marcinkevičienės, T. Jasiulio, L. Kvašytės, A. Rimšaitės, V. Gečo, studijų EMKO, „Kitaip“, „March“, „Zefyras“, „Old New“ ir kitų dizainerių kūrybos perliukų – visi jie čia.

Kviečiame ekspoziciją aplankyti ir aukcione dalyvauti netik lietuviško dizaino kolekcionierius, daiktininkus, bet ir tą visuomenės dalį, kuri domisi ar ieško deserto savo namų interjerui.

Laikas: ekspozicijų lankymas gegužės 8 d. 17–21 val., gegužės 9 d. 11–15 val., gegužės 10 d. 11–18 val.
Aukcionas: gegužės 10 d. 20–22 val. Afterparty: gegužės 10 d. nuo 23 val.

Gegužės 9 – 12 d.
Halston | DIZAINO SAVAITĖS KINAS
„You are as good as the people you dress.“ Roy Halston Frowick.
Kino Deli (Smetonos g. 5, Vilnius), Forum Cinemas Vingis (Savanorių g. 7, Vilnius)

Išskirtiniai ir vieni pirmųjų seansų pasaulyje, tiesiai iš „Sundance“ kino festivalio į „Dizaino savaitę“ Vilniuje – filmas apie legendinį Amerikos aukštosios mados dizainerį, Niujorko naktinio gyvenimo princą – Halstoną.

DOKUMENTIKA, JAV, 2019 M. REŽISIERIUS: FRÉDÉRIC TCHENG. TRUKMĖ: 98 MINUTĖS.

Intriguojanti šlovės ir nuosmukio istorija dokumentiniame filme apie dizainerį Halstoną, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį. Nuo Jacqueline Kennedy skrybėlaitės iki mados pasaulio viršūnės aštuntajame dešimtmetyje, kai Karališkojoje Versalio operoje metė iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Jaudinančioje film-noiržanrą primenančioje dokumentikoje „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“ režisierius Frédéric Tcheng atkuria Halstono portretą, įpindamas tiek homofobijos atgarsius, tiek hedonistiško gyvenimo spindesį, tiek kūrybos susidūrimą su komercija, kai dizaineris pardavė ne tik savo vardą, bet ir sielą. „Nuo klasės iki masės“ – taip trumpai galima apibūdinti šios ryškios legendos gyvenimą.

Bilietai: http://bit.ly/dizainosavaiteskinashttp://bit.ly/fcvingis

PAŽINK GAMYBOS TECHNOLOGIJAS – ekskursijos gamyklose ir dirbtuvės

Pirmą kartą festivalio istorijoje organizuojamos išskirtinės nemokamos ekskursijos gamyklose ir kūrybinės dirbtuvės – programa „Pažink gamybos technologijas“. Renginių tikslas – pademonstruoti realias gamybos technologijas ir charakteristikas, padėsiančias kurti įgyvendinamus, gamybai pritaikomus projektus.

Gegužės 7 – rugsėjo 8 d
Tarptautinės partnerystės programos: WORTH ir RE-FREAM
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A,

Paroda sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus apsilankė Islandijoje, Grenlandijoje ir Farerų salose tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietos menininkų ir dizainerių kūrybiškumą.

Ekskursija po parodągegužės 7 d. 15 val. Ekskursiją ves Kristín Ingvarsdóttir (Šiaurės šalių namai Reikjavike).

Gegužės 10 – 12 d.
MO POP – UP
MO muziejaus parodų salės. Pylimo g. 17, Vilnius

MO muziejaus parodų salėse galima pamatyti Lietuvos menininkų kūrinių, o MO parduotuvėje – pamatyti ir įsigyti Lietuvos dizainerių sukurtų daiktų. Puiki proga tai padaryti tiesiai iš autorių rankų – festivalyje „Dizaino savaitė“.

Daugiau informacijos: www.dizainosavaite.lt

Jums gali patikti