Naujienų portalas

Prie Nepriklausomybės laužų visų širdyse liepsnojo vienybė ir meilė Tėvynei

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai kovo 10 d. Kalnų parke ant istorinio Stalo kalno surengė jau tradicija tapusį dainų ir prisiminimų vakarą ,,Kovo 11-osios laužai“. Pagrindinė šventės idėja – skatinti žmones įvertinti laisvės, vienybės ir patriotiškumo reikšmę ne tik asmeniniame gyvenime, bet visoje valstybėje, šiemet švenčiančioje 30-ąsiais nepriklausomybės atkūrimo metines. Su šia idėja kariūnai prieš vienuolika metų uždegė pirmąjį Kovo 11-osios laukimo laužą, su ja tęsia ir kiekvienais metais, sukviesdami vis didesnę visuomenės dalį ant istorinio kalno švęsti Lietuvos laisvės.

„Stengiamės užtikrinti, jog kiekvienas dalyvis pasijaustų glaudžios visuomenės dalimi, ugdytų savo meilę Tėvynei ir turėtų įsimintiną vakarą“, – sakė kariūnai, visiems atėjusiems surengę įsimintiną vakarą.

Šiais metais uždegus net tris nepriklausomybės laužus šalia muzikos vyko pokalbiai apie šalies gynybą ir visuomenės dalyvavimą joje. Šventėje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė visuomenės svarbą ir jos įsitraukimą į valstybės gynybą. „Mūsų nepriklausomybės kovos geriausiai parodo, kad kariuomenė be visuomenės nepasiektų tokių pergalių, kokias galime prisiminti ir kokiomis galime didžiuotis dabar. O mūsų žmonių ryšys su kariuomene gali būti stiprinamas įvairiomis formomis – Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų organizacijų aktyvi veikla, taip pat visuomenės parama kariuomenei rodo jos brandumą, kurį turime ugdyti jau nuo mokyklos suolo“, – sakė ministras.

Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, sveikindamas visus susirinkusius, sakė, kad kiekvieno žmogaus maži darbai, kad ir dalyvaujant šventėse bei pagerbiant savo šalies vėliavą ar kitus nepriklausomybės simbolius, ugdo patriotiškumą jaunimui, kuris įsiliedamas į visą visuomenę dėl savo valstybės gali ir „kalnus nuversti“. „Labai smagu matyti tokią didelę minią žmonių, atėjusių praleisti laiką kartu ir vėl pajusti mūsų visų vienybę, būti tos visuomenės dalimi“, – kalbėjo Lietuvos karo akademijos viršininkas.

„Džiugu būti tokioje šventėje ir noriu padėko Karo akademijai ir jos kariūnams už iniciatyvą ir gražų bei labai prasmingą renginį, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys. – Kaip įtraukti visuomenę į krašto gynybą, šis vakaras yra geriausias pavyzdys. Čia būdami galime pasidžiaugti – atėję jaunuoliai rodo, kad turime kartą, kuri jau pati savaime be papildomų mokymų yra pasirengusi stoti į valstybės gynybą. Ačiū jums visiems už buvimą tokiame renginyje.“

Šiais metais pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį visi norintys galėjo dalyvauti didžiausioje iki šiol ant Stalo kalno kariūnų surengtoje šventėje – buvo užkurti net trys dideli laužai, kurių šviesoje pasirodė kariai ir kariūnai, Akademijos kariūnų grupė „Vytis“ ir šalyje gerai žinomi muzikantai, žongliravimo ugnimi meistrai, vadinamieji fakyrai, kiti atlikėjai.

Tradiciškai tarp kariūnų ir karininkų vyko virvės traukimo varžybos, savo gebėjimus šiemet demonstravo ir Vilniaus universiteto fizikai, visi šventė dalyviai buvo vaišinami karšta arbata ir kareiviškom vaišėm. Kaip kariūnai dalyvauja renginiuose, mokosi ir žinių pasisemia pratybose, visi galėjo pamatyti fotografijų parodoje, kurią vėl apšvietė laužų šviesa, leidusi net vėlyvą vakarą pamatyti įsimintinas karių akimirkas, mokantis ginti savo tėvynę.

Šventė tęsėsi iki pat vidurnakčio, kada kariai atnaujino savo priesaiką ir visi norintys prisijungę vienu metu garsiai prisiekė Tėvynei, sustoję garsiai sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Kariūnų kurstomi laužai visiems dalyviams tapo laukimo, budrumo ir ištikimybės šaliai simboliu, subūrusiu ir priminusiu, koks jis šalyje buvo prieš 30 metų.

Eimanto Genio nuotraukos

Jums gali patikti