Naujienų portalas

Renginiai vasarą Lietuvoje, kurių negalima praleisti

 

Ilgai laukta ir karšta vasara jau čia, o kad ji būtų nepamirštama, reikia čiupti draugus ir dalyvauti vasaros renginiuose visoje Lietuvoje. Sufleruojame, kur jie vyks.

Vilniaus festivalis 2018

Lietuvos nacionalinės filharmonijos lankytojai žino, jog šiemet birželio 3-19 dienomis vyksta 22 tarptautinis Vilniaus festivalis, kuriame susitiks žymiausi Lietuvos ir užsienio muzikai. Šiemet festivalyje išgirsime 8 originalias programas. Festivalio koncertai vyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (birželio 3, 5, 7, 9, 11, 14 d.). Festivalio pabaigos koncertas birželio 19 d. skambės Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

http://www.filharmonija.lt/lt/renginiai-ir-repertuaras/festivaliai/vilniaus-festivalis-2018.html

Kultūros naktis

Birželio 15 dieną, penktadienį, Vilnius nemiegos, nes  vilniečiai ir miesto svečiai tradiciškai kviečiami į „Kultūros naktį”. Šiemet žadama kaip niekad daug renginių ir siurprizų. Katedros aikštė pavirs futbolo stadionu, kuriame profesionalūs futbolininkai ir šokėjai iš Ispanijos kurs magišką pasirodymą. Savo dešimtą gimtadienį Halės turguje švęs Balkanaktis, kuris kvies kartu šėlti iki ryto. Izraelio ambasada pristatys Izraelio kiną. Nuolatinius „Kultūros nakties“ lankytojus vėl džiugins fortepijono muzika Lukiškių aikštėje, kurią atliks Petras Geniušas su Jurgiu Karnavičiumi. Žinoma, visko bus žymiai daugiau ir linksmiau.

www.kulturosnaktis.lt.

Tarptautinė jogos diena

Birželio 21 dieną Vilniuje bus švenčiama Tarptautinė Jogos Diena, sukviesianti visus jogos mylėtojus į Vilniaus Rotušę. Čia netruks užsiėmimų ir paskaitų. Renginio pradžia – 17 valandą.

http://www.tarptautinejogosdiena.lt/lt/pradzia/

Rasos šventė Kernavėje

Kaip ir kasmet, tradiciškai, šiemet Joninės bus griausmingai pasitinkamos Kernavėje, kur laukia ne tik Joninių laužas, bet ir burtai prie Didžiosios Kupolės, vainikų plukdymas Neries upe ir tekančios saulės pasveikinimas. Renginyje dalyvaus įvairūs folkloro ansambliai ir tradicinės kapelos.

https://www.facebook.com/KernavesMuziejus/

„Dainų šventė”

Ar pasiilgote dainų? Tuomet skubėkite į „Dainų šventę“, kuri šiais metais vyks birželio 30 – liepos 6 dienomis. Šių metų renginio tema – Lietuvos šimtmetis. Liepos 6 dieną „Dainų šventės“ uždarymas tradiciškai vyks Vingio parko estradoje, kur susitiks chorai ir ansambliai iš visos Lietuvos, beje, tai puiki proga paminėti ir Mindaugo karūnavimo dieną.

http://www.dainusvente.lt/lt/

Šimtmečio „Tautiškos giesmės“ giedojimas

https://www.4000000.lt/lt/

Trispalvei Lietuvai jau 100 metų, ta proga visi lietuviai, nesvarbu, kurioje šalyje begyvenantys, kviečiami giedoti „Tautišką giesmę“, 21 valandą Lietuvos laiku.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Mindaugo karūnavimo dieną paminėti galima ir kitaip – praleidžiant ją Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, kuris šiemet vyks liepos 6-8 dienomis „Harmony Park“. Pirmasis toks susitikimas vyko 2012 metais, dabar vyksta kas dvejus metus. Šiemet čia vėl netils diskusijos, bus atviros kino erdvės, dalyvaus įvairūs pranešėjai, tarp kurių ir verslininkas bei investuotojas Ilja Laurs.

http://pljs.lt/

„Goloka party”.

Liepos 5-8 dienomis Šiauliuose, Naujojoje Gokuloje, Kiaunariškių kaime vyks užburiantis trijų dienų ir dviejų naktų ritualas – Sielos ekologijos festivalis – „Goloka party”. Festivalio tema – stebuklingi, išminties kupini pasakojimai (skr. lilos) iš senovės šventraščių – Vedų. Jūsų laukia joga, meditacija, mantros, paskaitos ir dar daugiau.

http://golokaparty.lt/lila/

„Jūros šventė”

Gražiausia pajūrio šventė – „Jūros šventė” sugrįžta! Šiemet po Klaipėdos gatves jau 59 kartą ji pasklis liepos 27 – 29 dienomis. Visų laukia Kino skveras, Skonių aikštė, Jūros šventės mugė ir daugybė kitų renginių, juk tai smagiausia vasaros šventė!

https://jurossvente.lt/juros-svente/

Jums gali patikti