Naujienų portalas

Sekmadienį Vilniuje vyks koncertai ir griaudės senoviniai pabūklai – minėsime pergalės Oršos mūšyje metines

Rugsėjo 8 d. Vilniuje, ant Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, dar vadinamos Barbakanu, kalno, Lietuvos nacionalinis muziejus, Laisvės TV ir Lietuvos kariuomenė pakvies vilniečius ir miesto svečius paminėti Oršos mūšio pergalę. Prieš 505 metus tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos didžiosios kunigaikštystės kariuomenių įvykusio ir lietuvių pergale pasibaigusio legendinio susirėmimo atminimui bus rengiamos ginkluotės ekspozicijos, diskusijos, koncertai, aidės senovinių pabūklų salvės bei specialūs fejerverkai.  

1514 m. rugsėjo 8 d. įvykęs Oršos mūšis – viena didžiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginklo pergalių prieš Maskvos kunigaukštystės kariuomenę. Mūšis atskleidė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karinį potencialą, išryškino karinio bendradarbiavimo su Lenkijos Karalyste perspektyvas, buvo reikšmingas karo meno istorijai: jo metu pirmą kartą dalyvavo įvairios kariuomenės rūšys – kavalerija, pėstininkai ir artilerija – leidusios pasiekti didelį tarptautinį rezonansą sukėlusią pergalę.

Istoriniuose šaltiniuose apie Oršo mūšį pabrėžiama, kad artilerija suvaidino esminį vaidmenį mūšio eigoje. Minint pergalę iš istorinių pabūklų bus atliktas 21 šūvis, o šiuolaikinės kariuomenės parodoje dominuos artileriniai pabūklai ir minosvaidžiai.

Pergalei paminėti skirto renginio metu taip pat vyks diskusijos, gros Lietuvos kariuomenės orkestras, koncertuos grupės „Bix“ ir „Žalvarinis“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas su solistu Jurgiu Brūzga.

Renginio programa (Rugsėjo 8 d., Vilnius, Barbakano kalnas)

16.00  – Renginio pradžia. Lietuvos kariuomenės šiuolaikinės ir istorinės ginkluotės ir technikos ekspozicija. Dalyvauja Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus atstovai, Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo batalionas, karo istorijos klubas „Viduramžių pasiuntiniai“

17.00 – 18.00 – Diskusijos scenoje. Dalyvauja žinomi visuomenininkai, istorikai

18.00 – Eisenos pradžia (Nuo Aušros vartų iki Barbakano kalno, groja Lietuvos kariuomenės orkestras)

19.00 – (Scena prie Barbakano) Garbės sargybos kuopos parodomoji programa, sveikinimai, senovinių pabūklų salvės

19.30 – Koncertuoja KASP bigbendas su Jurgiu Brūzga

20.25 – Koncertuoja „Žalvarinis“

21.45 – Koncertuoja „BIX“

22.00 – Šventiniai fejerverkai

Jums gali patikti