Naujienų portalas

Stilistė Milda Metlovaitė apie įspūdingiausią kurtą kostiumą: „Dirbau su visokiomis techninėmis šiukšlėmis“

Jau lapkričio 10 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje įvyks ketvirtieji nacionaliniai technikos apdovanojimai „Tech Top 2018”, kuriuose nugalėtojus paskelbs ryškiausi šou pasaulio veidai. Inovatyviausio metų šou etiketę pelnęs renginys ir šiemet žada nustebinti ne tik efektinga technologijų paroda, įspūdingais atlikėjų pasirodymais bei techniškiausiais jų sprendimais, bet ir specialiai tik šiam šou kurtais efektingais žvaigždžių kostiumais.

Ne vienus metus šou įvaizdį kurianti viena žymiausių ir ryškiausių šalies stilisčių Milda Metlovaitė pripažįsta, jog „Tech Top 2018” apdovanojimai – vienas daugiausia iššūkių ir fantazijos reikalaujančių projektų.

„Tai tikrai nėra eiliniai apdovanojimai, tai yra „Tech Top“, todėl kiekvienas pasirodymas yra su tam tikra technikos širdimi, su nematytais, neįsivaizduojamais, sunkiai pasiekiamais dalykais. Kiekvieno atlikėjo drabužis kuriamas bendradarbiaujant su skirtingais lietuvių dizaineriais“, – šou stiliaus detales atskleidžia Milda Metlovaitė.

Stilistė prisipažįsta šiam šou atiduodanti visą širdį ir leidžianti atsiskleisti įvairiausioms fantazijoms, kurių nebūtų galimybės įgyvendinti jokioje kitoje scenoje. Būtent dėl to „Tech Top 2018” apdovanojimų įvaizdiniame klipe esančios „merginos iš ateities“ kostiumą Milda kūrė pati savo rankomis.

„Labai seniai dariau kažką TOKIO. Pačiai buvo labai įdomu, aš tiesiog gyvenau ta idėja. Projektuose yra daug darbų, kuriuos tu tiesiog perduodi siuvėjoms ar asistentams, bet visas procesas, visa šio kostiumo kūryba buvo labai įtraukianti, todėl nusprendžiau, kad šitą kostiumą sukurti galiu pati“, – apie vieną įspūdingiausių savo sukurtų kostiumų „Tech Top“ sako Milda Metlovaitė.

Stilistė išduoda, kad sukurti šiam kostiumui prireikė ne vienos bemiegės nakties, o pati kūryba reikalavo ne tik kruopštumo, bet ir ypatingo atsargumo.

„Dirbau su visokiom techninėm šiukšlėm: laidais, mikroschemomis, telefono laidais, klaviatūromis ir panašiai. Iš pradžių bandžiau dirbti su pirštinėmis, nes mačiau, kad ten baisu, bet kadangi kostiumas reikalavo skrupulingo darbo, teko dirbti plikomis rankomis“, – kūrybos proceso detalėmis dalinasi Milda.

Stilistė pusę lūpų prasitaria ir apie apdovanojimuose pasirodysiančių žvaigždžių kostiumus – jos teigimu, iki šiol nieko panašaus nebuvo sukurta.

„Monikos Marijos pasirodymui specialią lengvai plazdančią, kūną apnuoginančią suknelę gamina lietuvių kūrėjai „La Sun“. Atlikėjos pasirodyme susijungs du, atrodo, nesuderinami dalykai – drugelių trapumas ir futurizmas. Pati Monika Marija turės specialiai prie jos kūno prijungtus ir ją „valdysiančius“ laidus“, – apie tai, kaip atrodys Monika Marija, pirmą kartą atlikdama naująjį kūrinį su Leonu Somovu, pasakoja stilistė.

Milda nustebina ir daugiau detalių iš būsimų pasirodymų – Mantui Jankavičiui dėl savo šou teks netekti plaukų – jis bus paverstas gyvu manekenu. O štai Monique pasirodymo kostiumas net ne siuvamas, o specialiai lydomas iš latekso bendradarbiaujant su prekės ženklu „Smooth Confess“.

Kaip atlikėjai atrodys šou metu ir kokios stilistės fantazijos, bendradarbiaujant su garsiausiais dizaineriais, virs realybe, išvysti gyvai galima jau lapkričio 10 dieną Vilniaus „Siemens” arenoje. Kartu su įspūdingu šou jį gyvai stebėsiantys žiūrovai turės galimybę dalyvauti ir arenoje įrengtoje inovacijų parodoje, kur bus nustebinti netikėčiausių technikos eksponatų, atkeliavusių iš viso pasaulio.

Jums gali patikti