Naujienų portalas

Vilniaus Katedros aikštėje atidaryta Gegužės 3-iosios Konstitucijai skirta paroda

Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą „Gegužės 3-iosios Konstitucija“, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.
„Ši tradicija yra ir šiuolaikinio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo pagrindas. Užsimezgusi strateginė valstybių partnerystė ir draugiški mūsų žmonių ryšiai padeda mums kurti stipresnę Europą ir kartu atsispirti šiuolaikiniams iššūkiams. Konstitucijoje įtvirtinti lygybės ir laisvės idealai šiandien skatina padėti ir mūsų kaimynams, visų pirma, baltarusiams ir ukrainiečiams, su kuriais mus sieja gyvenimo bendroje valstybėje istorinė patirtis“, – sakė M. Adomėnas.
Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarusi Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska pabrėžė Gegužės 3-ios Konstitucijos svarbą Lietuvos ir Lenkijos valstybingumui.
„Galbūt be Konstitucijos ir be Abiejų Tautų tarpusavio įžado šiandienos Lietuva ir Lenkija neegzistuotų. Puoselėjamas Konstitucijos atminimas mūsų tautas įkvėpė atkurti Nepriklausomybę XX amžiuje“, – teigė U. Doroszewska.
Renginyje sveikinimus žodžius taip pat tarė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lenkijos istorijos muziejaus direktorius dr. Robertas Kostro ir Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. habil. Alvydas Nikžentaitis.
Parodą sukūrė Lenkijos istorijos muziejus ir Lietuvos istorijos institutas, bendradarbiaudami su Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijomis. Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
2021 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais.
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Jums gali patikti