Naujienų portalas

Vyrų klubo organizuojama stovykla, gilins tėvo ir vaiko ryšį

Rugpjūčio 7-13 dienomis Prienų rajone vyrų klubas “Vyrai + 5 valandos klubas” organizuoja “Vilkų ir Vilkiukų” stovyklą orientuotą į tėvo santykius su savo vaikais (Vilkiukais).

Klubo įkūrėjas Gintautas Mauricas, Juozo Lukšos mokymo centro viešųjų ryšių vyr. specialistas bei dažnas interviu ir diskusijų svečias, kalbantis apie vyro atsakomybę prieš save, šeimą ir tėvynę. Gintautas yra patyręs seminarų, mokymų bei grupės diskusijų organizatorius. Jo veiklų pagrindinės temos yra orientuotos į vidinę vyro brandą, profesionalių įgūdžių kūrimą: lyderystės, komandinio darbo, viešo kalbėjimo, neverbalinės kalbos, emocinės brandos, motyvacijos.

Gintautas pasakoja, jog idėja suburti “Vyrai + 5 valandos klubą” išsivystė savaime, kai po kelių vyrų stovyklų, seminarų bei grupės diskusijų iškilo poreikis platformai, kurioje vyrai tarpusavyje dalinasi ne tik savo pasiekimais, patarimais ir vienas kito motyvacija, tačiau ir savo baimėmis, nuopuoliais, slegiančiais jausmais. Klubo idėja yra apjungti vyrus su skirtingais interesais, požiūriais, kuriuos sieja bendras savęs pažinimo ir tobulinimo siekis.

“Klubas yra saugi vieta dalintis savo patirtimis, istorijomis, prašyt pagalbos sprendžiant asmenines problemas. Aš pats supratau, kad žalą daro tik tos sunkios mintys, kurios lieka neišsakytos, tad šis klubas man taip pat vertingas kaip beveik 1200 jo narių”- pasakoja grupės įkūrėjas Gintautas Mauricas..

Vilkų pavadinimas klubui buvo pasirinktas kaip tik dėl vilkų gaujoje dominuojančių vertybių, tokių kaip lyderystė, komandinis darbas, alfa vilko ir alfa vilkės partnerystė, įtraukimo vyresnių ir jaunesnių į komandos darbą, asmeninę brandą narių. Gintautas pasakoja, jog vilkų gaujos taisyklės jam labai daug siejasi su vyriškumu. „Mūsų grupės vyrai yra vilkai, kuriems svarbu asmeninės vertybės, šeima, patriotizmas, komanda ir bendrumas”, – kalbėjo Gintautas Mauricas.

Klubui augant plėtėsi ir jo veiklų sritys, atsirado 5 valandų klubas. “Tai gyvenimo filosofija: keltis 5 valandą, medituoti, sportuoti, kvėpuoti, šokti į šaltą dušą ar ežerą ir skirti laiko tik sau susidėliojant dienos planus, peržvelgiant asmeninius tikslus bei skiriant laiko savo asmeniniam tobulėjimui. Mūsų „Facebook“ grupė atgyja 5 valandą ryto su motyvaciniais filmukais, nuotraukomis iš ryto bėgimų ar tiesiog galingos energijos doze”, – pasakoja Gintautas.

Vilkų ir vilkiukų” stovykla – taip pat organiškai iš diskusijos su vyrais išsivysčiusi tema  apie sudėtingus santykius su vaikais po skyrybų, norą gerinti tų santykių kokybę bei perduoti savo asmenines vertybes ir gyvenimišką patirtį vilkiukams.

“Tikro alfa vilko iššūkis yra turėti alfa vilkę savo gyvenime, kuri karts nuo karto paklausia, – o gal pats tai sukurk?”- juokiasi Gintautas prisimindamas stovyklos idėjos pradžią. “Vėliau jau reikėjo tik pasidalinti mintimis su vyrų klubu ir organizacinė komanda, rėmėjai, draugai ir veiklos idėjos pasipylė viena po kitos. Man tai dar kartą parodė kokia aktuali yra vyrų brandos ir bendrumo tema”, – pasakoja grupės įkūrėjas.

Stovykla vyks rugpjūčio 7-13 dienomis, Prienų rajone, netoli Užuguosčio kaimo, į ją kviečiami visi Vilkai (tėčiai) ir jų vilkiukai ( vaikai nuo 8 m tiek berniukai, tiek mergaitės).  Stovykla padalinta į dvi dalis: savaitgalio programa – tiems, kurie negali pasiimti ilgesnių atostogų, tačiau nori įgyti naujų įgūdžių bendravime su savo vaikais, praleisti kokybišką laiką užsiėmimų metu bei pasidalinti savo patirtimis vyrų rate. Antroji dalis – tai visos savaites užsiėmimų ciklas, orientuotas į dienos temas ir detalesnę bendravimo, bendrumo, gyvenimo vertybių ir savęs pažinimo programą. Stovyklos metu dalyvaus patyręs šeimos ir santykių terapijos specialistas, konsultantai bei patyrę seminarų, paskaitų ir asmeninio tobulėjimo ekspertai.

Vilkų ir vilkiukų grupės užsiėmimus ves Lietuvos „Vabalų“ klubo“ atstovai (istorinių VW Beetle automobilių paroda bei veiklos pristatymas), “Bekelės vilkai” (keturračių klubo nariai pasakos apie savo vertybes, patirtis ir atsakomybes), Simonas Bulotas, dar žinomas kaip Etno Elfas, ves seminarą apie senovines molio apdirbimo praktikas, Artūras Aleksa pasakos kaip pasigaminti šaukštą ir ves išgyvenimo gamtoje seminarą apie augalus ir vandens paieškas miške.

Stovykla bus orientuota į aktyvų poilsį, tad ne tik motyvacinį seminarą, bet ir treniruotę praves

daugkartinis pasaulio kikbokso čempionas Sergejus Maslabojevas. Taip pat planuojami Capoeira užsiėmimai, joga, kvėpavimai, meditacijos bei 5 valandos klubo užsiėmimai. „Mokinsime savo vilkiukus mums svarbių vertybių, tokių kaip vėliavos iškėlimas, tautinės giesmės giedojimas, savanorystė ir suvokimas, jog duodamas kitam gauni daug daugiau iš to pats. Savanorystės dieną mes lankysimės pas Jiezno paramos šeimai cento globotinius. Partizanų ir tremtinių diena bus skirta Lietuvos istorijai bei tautiškumo ir tėvynės meilės perteikimui savo vaikams. Su mumis partizanų dainas prie laužo dainuos  Agnė Sabulytė, jas mokinanti ir savo vaikus bei vystanti „Laisvės kovų dainų“ projektą kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru“, – apie stovyklos programą pasakojo Gintautas Mauricas.

“Esminis šios stovyklos akmuo yra vakarinis Vyrų ratas, kur prie laužo, po sunkios dienos vyrai susėdę kalbės jiems aktualiomis temomis. Dalinsis patirtimis, baimėmis, nuoskaudomis, o gal pasiekimais ir patarimais. Prisiminsime praktiką, kuri nuo seno buvo svarbi bendruomenės augimo, artumo ir palaikymo dalis“, – kviesdamas į stovyklą tėvus su vaikais kalbėjo Gintautas Mauricas.

————————————————————————————————————————-

Detalesnę informaciją apie stovyklos programą galite rasti renginio „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/events/326395408382067/

Dėl daugiau informacijos apie “Vyrai +5 valandos klubą” kreipkitės elektroniniu paštu vyrai.vilkai@gmail.com

 

 

 

Jums gali patikti