Naujienų portalas

Sekmadienį – paskutinė galimybė nemokamai pamatyti Ukrainos Baroko skulptūras ir vaikiškus Žygimanto Augusto šarvus

Valdovų rūmų muziejus kviečia nepraleisti paskutinės progos nemokamai išvysti Europos meno vertybes: Lvivo regione unikaliu stiliumi sukurtas Baroko skulptūras iš Ukrainos, taip pat Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto (1520–1572) vaikiškus šarvus.

Paskutinis mėnesio sekmadienis šįkart yra ir paskutinė barokinių skulptūrų parodos diena. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, nutarta 20 vertingų medinių paauksuotų skulptūrų, sukurtų XVIII a., kol kas negrąžinti Lvivo nacionalinei Boryso Voznyckio dailės galerijai. Kitą savaitę meno kūriniai bus pervežti į Rundalės rūmų muziejų Latvijoje ir ten eksponuojami iki rudens. Paskutinę parodos Valdovų rūmų muziejuje dieną, sekmadienį, bus galima įsigyti ir katalogą „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“.

Kartą per mėnesį valstybės teikiama galimybe nemokamai aplankyti muziejų turėtų pasinaudoti ir tie, kurie dar nespėjo susipažinti su iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies muziejaus atvežtu šedevru – vaikiškais Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto šarvais. Jie sukurti prieš 500 metų kaip dviejų valdovų atžalų tuoktuvių dovana ir šiandien vertinami aštuonženkle suma. Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai yra unikali istorinė Lenkijos ir Lietuvos paveldo relikvija, juvelyrinis dirbinys, kurio intriguojanti istorija tęsiasi iki pat šių dienų. Kita šios parodos savaitė – paskutinė. Vėliau Lietuvos istorijai brangi relikvija grįš į Lenkiją. Sekmadienį į šią parodą atėjusių šeimų su vaikais laukia specialios dovanos. O parodos salėje taip pat bus galima įsigyti katalogą „Filius vero unicus… Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“.

Lankytojai turi progą pamatyti ir naujausią Valdovų rūmų muziejaus puošmeną: XVII a. sostą, įsigytą iš nežinoma norėjusios likti kilmingos giminės Italijoje. Šiam eksponatui išvežti iš šalies prireikė valstybės institucijų leidimo.

Visų maršrutų, besidriekiančių per Valdovų rūmų muziejų, ilgis – apie 2 km, todėl lankytojams patariama ateiti numačius ne vieną, o bent kelias laisvas valandas.

Valdovų rūmų muziejaus informacija

Jums gali patikti