Naujienų portalas

V.Kernagio „Baltas paukštis“ atgimė Vasario 16-osios proga

Vis labiau populiarėjanti jaunųjų operos solistų grupė „Il Senso” Lietuvos vastybės atkūrimo dienos išvakarėse pristato legendinio kūrėjo Vytauto Kernagio dainos „Baltas paukštis” naują versiją. 

Muzikinis kolektyvas „Il Senso” (liet. – „Prasmė”), susikūręs praėjusiais metais, jau turi gražią tradiciją: mūsų šaliai reikšmingoms datoms pristato naują kūrinį bei jo vaizdo klipą. Tad ir Vasario 16-osios proga operos solistai Ieva Barbora Juozapaitytė,  Indrė Anankaitė, Laimonas Bendaravičius, Kasparas Damulis klausytojams bei žiūrovams paruošė ypatingą staigmeną. Jaunieji artistai perdainavo V. Kernagio dainą „Baltas paukštis” bei nusifilmavo vaizdo klipe.

„Giedantis baltas paukštis – tai alegorinis simbolis, nepaisant visų negandų ir gresiančių pavojų, prikeliantis mūsų tautos dvasią naujam vilties ir gyvybės skrydžiui. Kartu su visais giedokime balto paukščio laisvės giesmę Lietuvos amžino gyvenimo garbei!”, – visus entuziaztingai kviečia grupės narė I. Juozapaitytė.

Dainos „Baltas paukštis” vaizdo klipas buvo filmuojamas sostinės Vingio parke. Kaip prisimena I. Juozapaitytė, taip jau išėjo, kad filmavimams buvo pasirinkta viena šalčiausių dienų. Tačiau atlikėjai džiaugiasi, kad ji buvo saulėta, šviesi. „Noras pasidalinti nuoširdžia muzika, itin gilia bei prasminga daina, nugalėjo visas negandas”, – pasakojo didelių šalčių nepabūgusi Ieva. Pasak operos solistės, Vingio parkas su jo estrada yra ypatinga vieta ne tik grupei „Il Senso”, bet ir visai Lietuvai. „Juk šioje vietoje visi susikibę dainuodavome Lietuvai per dainų šventes. Priartėjus prie estrados iš karto užplūsta patys šilčiausi prisiminimai, kurie giliai įsirėžę kiekvieno mūsų atmintin”, – sakė I.Juozapaitytė.

Grupės „Il Senso” nariai už meninės idėjos įgyvendinimą norėtų padėkoti garso režisieriui Kristijonui Noreikai bei vaizdo klipo kūrėjams – operatoriui Gediminui Uždaviniui ir montažo režisierei Stefanijai Kilmanaitei.

Vaizdo klipo nuoroda:

 

Jums gali patikti