Naujienų portalas

Vasaros renginiai sostinėje. Ką pamatyti, kur nueiti?

Kultūros naktis
Birželio 14
www.kulturosnaktis.lt

Kai nusileidžia saulė, Vilniaus gatves, galerijas ir netikėčiausias erdves užplūsta pats įvairiausias menas. Ar spėsite per vieną naktį pamatyti daugiau nei 150 muzikos, šokio, teatro, kino, fotografijos, šiuolaikinių instaliacijų ir daugybę kitų projektų? Nemokamai lankykitės kultūriniuose renginiuose ir atraskite netradicinius sprendimus, eksperimentu ir naujas kūrybines erdves.

Kristupo festivalis
Birželio 27 – rugpjūčio 28
www.kristupofestivalis.lt

Pasveikinkite festivalį 25-ojo gimtadienio proga. Ko tikėtis? Programą geriausiai atspindi festivalio moto: „visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius”. Čia skamba ne tik klasikinės muzikos šedevrai. Vietos randa ir džiazas, eksperimentiniai projektai, tradiciniai ciklai.  Leiskite muzikai jus užvaldyti po bažnyčių skliautais, po vasaros dangumi, ar gamtos apsuptyje.

Gatvės teatro festivalis „SPOT“
Liepos 10 – 14
www.menuspaustuve.lt

Pasinerkite į kultūrą nemokamame gatvės teatro festivalyje. Naujai pamatykite urbanistines erdves stebėdami spektaklių ir instaliacijų seriją įvairiausiose miesto gatvėse bei skveruose. Choreografiniai performansai, koncertai, šiuolaikinio teatro pasirodymai supažindins su kitokiu Vilniaus senamiesčiu.

Vilniaus mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“
Liepos 25
Facebook: Vilnius Burger Fest

Šį festivalį užuosite iš tolo – grilio kvapas atvilios į kiemelį, kur išsirikiavę miesto mėsainių specialistai stebins gurmaniškais deriniais ir kovos dėl jūsų dėmesio. Tradiciniame festivalyje rasite mėsainių, kurių galite paragauti tik kartą per metus. Festivaliui artima lėto maisto filosofija, ekologijos ir etiško elgesio principai – ruošiant mėsainius naudojami švieži ir vietos ūkininkų teikiami produktai.

Kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis“
Rugpjūčio 1 – 31
www.kinopasaka.lt

Filmus galima žiūrėti įvairiai, bet vasaros metu pasimėgaukite didžiausiu malonumu ir pasinerkite į romantišką kino patirtį. Įsitaisykite kėdėje su puodeliu kavos, nepamirškite jaukaus pleduko, ir žiūrėkite kino klasiką, lietuviškus filmus, dokumentiką bei garsiausius metų filmus po žvaigždėmis.

Velomaratonas
Rugpjūčio 18
www.velomaratonas.lt

Pajudėkite! Išbandykite savo jėgas ir ištvermę ant dviračio. Nesvarbu, ar tai bus vienintelis pasivažinėjimas šiais metais, ar siekiate sportinių aukštumų – tradicinis „Velomaratonas“ kviečia riedėti Senamiesčio gatvėmis. Čia smagiai laiką praleiskite su visa šeima – trasa su apdovanojimais mažiesiems galbūt taps įkvėpimu rimčiau susidomėti dviračių sportu.

Sostinės dienos
Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1
www.vilniusfestivals.lt

Švęskite kartu su Vilniumi didžiausioje muzikos, gero maisto, kultūros ir puikios nuotaikos fiestoje. Gyvo garso koncertai, mugė pačioje miesto širdyje – Gedimino pr., išskirtiniai meniški šou mieste pasitinka naują – rudens – sezoną. Pasiruoškite aktyviam kultūriniam veiksmui ir įvairiems kūrybiniams sumanymams.

Jums gali patikti