Naujienų portalas

5 patarimai, padėsiantys prailginti jūsų šaldytuvo tarnavimo laiką

Šaldytuvas yra vienas iš svarbiausių, o gal net ir svarbiausias elektronikos prietaisas virtuvėje. Juk be jo negalėtumėte turėti šviežio maisto. Todėl nieko keisto, kad kokybiški šaldytuvai kainuoja gana daug. Jeigu norite, kad šaldytuvas tarnautų kaip įmanoma ilgiau, kartu su internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertais turime jums net 5 patarimus, kurie padės prailginti jūsų šaldytuvo tarnavimo laiką.

Visada uždarykite duris

Labai dažna klaida naudojantis šaldytuvu, yra pravirų durų palikimas. Daugelis ką nors krauna į šaldytuvą ir jį palieka atvirą net kelioms minutėms. Kai kurie tiesiog ko nors šaldytuve ilgai ieško. Tai sukuria papildomą darbą šaldytuvui ir jis vėl privalo labai intensyviai dirbti. Jeigu šaldytuvą tikrinate labai dažnai, problemų gali būti dar daugiau. Todėl rekomenduojame kaip įmanoma greičiau uždaryti šaldytuvą, kad šaltas oras nebūtų išleidžiamas.

Taip pat siūlome nuolat tikrinti, ar šaldytuvas užsidaro sandariai – po kurio laiko apsauginės gumytės gali šiek tiek nusidėvėti ir šaldytuvas gali pats pradėti leisti šaltą orą į išorę. Dėl to gali padidėti energijos sąnaudos, o šaldytuvas gali pradėti dirbti dažniau. Siūlome valyti šaldytuvo gumytes bent kartą į pusę metų dantų šepetuku ir vandens bei sodos mišiniu. Beje, galite išbandyti ir penkių eurų testą. Uždarykite šaldytuvo dureles ir tarp jų įkiškite 5 eurų kupiūrą. Jeigu ją išimti yra nesunku, siūlome kreiptis į specialistus, kad jie patikrintų ir sutvarkytų jūsų šaldytuvo izoliacines gumeles.

Šaldytuvą laikykite tinkamoje vietoje ir nuolat valykite

Gali būti, kad šiek tiek nustebsite, bet šaldytuvo vieta yra be galo svarbi. Nuo jos priklauso energijos sunaudojimas ir, be abejo, šaldytuvo tarnavimo laikas. Jeigu jūsų šaldytuvas stovi netoli radiatoriaus, orkaitės ar kito šilumos šaltinio, tai nėra gerai, nes kaip ir nesandarumo atveju, šaldytuvui reikia naudoti daug daugiau elektros energijos ir jam reikia daugiau dirbti, nes sumažėja prietaiso kompresoriaus ir kondensatoriaus efektyvumas.

Kartais rasti tinkamą vietą šaldytuvui yra tiesiog neįmanoma. Tokiu atveju siūlome pasirūpinti papildoma izoliacija, kad šaldytuvas turėtų kuo mažiau tiesioginio kontakto su šilumos šaltiniais.

Taip pat būtina užtikrinti ir idealią šaldytuvo švarą. Purvas ir maisto likučiai gali būti viena iš pagrindinių šaldytuvo gedimo priežasčių, todėl rekomenduojame bent kartą per pusę metų (ar net dažniau) išsiurbti įrenginio galinėje dalyje esančias groteles, o šaldytuvo vidų valyti bent jau kartą į mėnesį.

Nelaikykite šaldytuvo tuščio

Gali nuskambėti kiek keistai, bet šaldytuvas negali stovėti tuščias. Jeigu jame dažnai yra daugiau laisvos vietos negu turėtų būti, įsigykite mažesnį šaldytuvą arba pripildykite jį bent jau keliais puodeliais su vandeniu. Kam to reikia? Šaltas maistas ir gėrimai šaldytuvo viduje sugeria šilumą, kai atidarote savo šaldytuvą, todėl jam reikia mažiau dirbti.

Būkite pasiruošęs visiems atvejams

Namuose turėkite ir maisto, kuris gali būti nešaldomas. Tuo atveju, jeigu namuose dingsta elektra, neatidarinėkite šaldytuvo durų ir naudokite savo rezervinį maistą. Neatidaromas šaldytuvas gali išlaikyti maistą šviežią ir šaltą 48 valandas, jeigu šaldytuvas yra pilnas ir apie 24 valandas, jeigu šaldytuvas yra puspilnis.

Nustatykite tinkamą temperatūrą

Jūsų šaldytuvo temperatūra turėtų svyruoti tarp 3-4 laipsnių, tuo tarpu šaldiklio temperatūra turėtų siekti maždaug -18 laipsnių Celsijaus. Todėl siūlome laikytis būtent šių rekomenduojamų nustatymų ir nepersistengti, kad šaldytuvas nedirbtų tada, kai tai nėra būtina.

Jums gali patikti