Naujienų portalas

Alytuje aktyvuotos Taikos meto užduočių pajėgos – kariai vykdė gyventojų evakuaciją

Dėl šiandien kilusio didelio gaisro Alytaus mieste aktyvuotos Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos. Keliasdešimt karių padėjo evakuoti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro pacientus. 

Trečiadienį Alytuje, pramonės rajone, kilus dideliam gaisrui, Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną pagalbos dėl nukentėjusių asmenų evakuacijos ir transportavimo. Nedelsdama Lietuvos kariuomenė aktyvavo Taikos meto užduočių budinčias pajėgas, esančias Alytaus mieste.

Atvykęs į ekstremalios situacijos vietą, karių būriui vadovaujantis karininkas kapitonas Jonas Mažylis  evakuacijos veiksmus aptarė su Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro atstovais. Sudarius greitą evakavimo planą buvo pradėti evakuoti įstaigos pacientai. Dauguma evakuotųjų yra garbaus amžiaus žmonės, negalintys laisvai judėti.

Birutės ulonų bataliono kariai padėjo išeiti žmonėms, juos palydėdami iš pastato, išveždami vežimėliuose ar išnešdami neštuvais. Sulaipinus žmones į autobusus buvo paskirti kariai lydėti evakuotuosius kelionės metu. Iš viso Birutės ulonų bataliono kariai evakavo 42 žmones.

Taikos meto užduočių pajėgos aktyvuojamos siekiant organizuoti, koordinuoti žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus. Taip pat vadovauti ir juos vykdyti, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Jums gali patikti