Naujienų portalas

Nepasiturintiems Lietuvos gyventojams – daugiau nei 837 tonų maisto produktų

Kaip ir kiekvienais metais, balandžio mėnesį į savivaldybes pradedama vežti antroji parama maisto produktais. Nepasiturintiems Lietuvos gyventojams balandžiogegužės mėnesiais bus išdalinta daugiau nei 837 tonų maisto produktų.

„Antrojo dalijimo metu sunkiau besiverčiančius pasieks gausus maisto produktų krepšelis, kuris palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį. Maisto krepšelyje bus 7 maisto produktai: 2 kg miltų, 0,4 kg vištienos konservų, 0,915 kg rapsų aliejaus, 0,5 kg grikių, 0,2 kg avižinių sausainių su šokolado gabaliukais, 0,42 kg konservuotų žaliųjų žirnelių, 0,48 kg konservuotos daržovių sriubos“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Maisto produktų tiekėjai į savivaldybes produktus pradės vežti balandžio 15 dieną. Parama maistu į visas 60 savivaldybių bus pristatyta iki balandžio 29 dienos. Produktų kiekis labai didelis, reikia užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas, todėl savivaldybės maisto produktų pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus produktai pasieks skirtingu laiku – kai  kuriose dalijimo vietose maisto produktai nepasiturintiems bus pradėti dalinti jau nuo balandžio 16 dienos. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Antrąją paramą maisto produktais gaus 170 344 nepasiturintys gyventojai, beveik 14 tūkstančių daugiau nei pirmojo dalijimo metu.

Kaip ir pernai, sunkiai besiverčiantiems Lietuvos žmonėms parama bus teikiama ne tik maistu, bet ir higienos prekėmis. Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos  „Facebook“ paskyroje.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019-2020 m. yra skirta 24 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.

Jums gali patikti