Naujienų portalas

Rekomendacijos parduotuvių pirkėjams ir prekybininkams dėl saugumo karantino metu

Šalyje įvedus karantiną, pateikiame rekomendacijas pirkėjams kaip saugiai apsipirkti parduotuvėse bei rekomendacijas verslininkams, vykdantiems maisto prekių pardavimą.

Įsigaliojus karantinui dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, šalyje apribota prekių parduotuvių veikla. Maisto parduotuvės, maisto turgūs, vaistinės, optikos ir veterinarijos parduotuvės bei degalinės veikia be apribojimų, gali koreguotis tik jų darbo laikas. Ne maisto prekių fizinės parduotuvės yra uždarytos, tačiau dalis jų leidžia apsipirkti internetu, nes siuntinių pristatymas nėra ribojamas.

Rekomenduojama reikalingomis maisto ir medicinos prekėmis, jeigu yra įmanoma, apsirūpinti užsakant jas internetu. Pirkėjams, nesant galimybei užsisakyti maisto internetu, rekomenduojama eiti į parduotuvę, kada joje yra mažiausiai žmonių, laikytis vienam nuo kito bent 1 m atstumu ir apsipirkti bent kelioms dienoms. Taip pat rekomenduojama parduotuvėse vengti atsiskaityti grynaisiais ir mokėti kortele arba bekontaktiniu mokėjimu.

Prekybininkai prekybos vietose taip pat turi užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“, kurias galima rasti čia. 

Pateikiame rekomendacijas ir raginame tiek pirkėjus, tiek prekybininkus jų laikytis.

Jums gali patikti