Naujienų portalas

Šešiolika Nepriklausomybės akto kopijų su prof. L. Mažylio parašu!

Vasario 16-osios rytą būrys kviestinių svečių pasitiko ypač originaliai – sostinės senamiestyje, Naručio viešbutyje, visai šalia Signatarų namų, kuriuose lygiai prieš šimtą metų ir buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas. Čia buvo organzuojami šventiniai pusryčiai, kuriuose dominavo Lietuvos vėliavos spalvos: raudona, žalia ir geltona.

Geriausia šimtmečio dovana

“Dar prieš metus, švęsdami vasario 16-ąją, originalaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto neturėjome. Nors žinojome, kad toks kažkur yra, tačiau švęsdami jautėme, lyg kažko trūktų. Ir šimtmečio proga geriausią dovaną mums visiems įteikė profesorius Liudas Mažylis, atradęs originalų Akto egzempliorių Vokietijos archyvuose”, – renginio metu džiaugėsi žinomas advokatas Karolis Rugys. Jis iteikė svečiams 16 akto kopijų su savo buvusio destytojo, pofesoriaus Liudo Mažylio parašais.

Laisvė – tai kūryba

Specialiai šiai šventei buvo nutapytas modernus paveikslas “Laisvės impulsas”. Paveikslo atidengimo metu baleto artistė Ramona Matulionienė šoko pagal C. Saint-Saens kūrinį “Gulbė”, jai asistavo smuikininkė Agnė Doveikatė. “Laisvės impulsas” autorė Modesta Butautytė (Monisha Art) pati yra baleto artistė, taip pat gatvės šokių Europos čempionė, bei modernaus meno kūrėja, kuri labai džiaugėsi tokiu menišku pristatymu ir “Laisvės” improvizacija.

Valstybę kuriame visi kartu

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga šalyje ir užsienyje organizuojamas rekordinis renginių kiekis, kurį net sunku suskaičiuoti. Idėjų originalumas ir gausa parodo didžiulį Lietuvos piliečių džiaugsmą savo šalies Nepriklausomybe.

„Vasario 16-osios pusryčius oranizuojame jau ne pirmą kartą. Originalus ir meniškas formatas su prasminga simbolika apjungia įvairių profesijų žmones. Tikiu, jog švęsti kūrybiškai ir su tikru laisvės polėkiu gali visi. Galima pradėti nuo pat ryto. Vėliau tik spėk visur dalyvauti…”, – linksmai kalbėjo šventinės idėjos autorius, renginių organiztorius ir visuomenininkas Alkas Paltarokas.

Iš naujo atradome save

“…Kažkuria prasme mes iš naujo atradome save – galbūt išmanesnius, geriau suvokiančius, kaip rekonstruoti savo pačių istoriją. Neskubame susipriešinti dėl interpretacijų arba to, ką reiktų pirmiausia įamžinti. Suprantame, kad vieningas istorijos supratimas iškart suteikia svarbų pagrindą sutelktiems sprendimams dėl ateities…“, dar vakar, atsiimdamas Vytauto Didžiojo universiteto garbės profesoriaus regalijas, kalbėjo profesorius Liudas Mažylis.

Renginio akimirkas įamžino fotografas Vilmantas Morkvėnas

Jums gali patikti