Naujienų portalas

Tikrais faktais paremta istorija apie Latvijos kalėjimo bėglius šokiruoja: pasprukti sugebėjo net 89 kaliniai

Tūkstančius gerbėjų pasaulyje radę serialai apie kalėjimo bėglius visuomet žavėjo žiūrovus įtemptu scenarijumi ir protu nesuvokiamomis istorijomis, o jau nuo šio vakaro, darbo dienomis, TV3 savo žiūrovus pakvies tokiai pat patirčiai su latvių serialu „Tunelis“.

Skirtumas tik toks, kad šis serialas – iš tiesų paremtas tikrais faktais.

Latvių seriale atskleidžiama tikra istorija, kai 1994-aisiais iš Jelgavos mieste esančio kalėjimo pasprukti sugebėjo net 89 kaliniai. Tarp jų – ir keli lietuviai. Plačiai nuaidėjusi istorija skamba taip, tarsi būtų iš kino filmo, vis dėlto visa tai įvyko iš tikrųjų.

1994-aisiais Jelgavos miestas buvo pažymėtas ne tik nusikalstamomis grupuotėmis – čia netrūko ir smulkių nusikaltėlių, kurie dėl didžiulio nedarbo bet kokia kaina bandydavo prasimanyti išgyvenimui. Daugybė kalinių, kur kas mažiau prižiūrėtojų ir viską apimantis noras pabėgti kalinius privertė ieškoti sprendimo, kaip kuo įmanoma greičiau ištrūkti į laisvę. Susivieniję jie nusprendė bendro tikslo siekti kartu – pradėjo kasti tunelį.

Vis dėlto serialas paremtas ne tik kriminalais – čia netrūksta ir meilės bei atjautos… Pagrindinis herojus Karlis – ne išimtis Jelgavos mieste. Vyras taip pat įsisuka į kriminalinį pasaulį, o netrukus už tai turi atsakyti – apkaltintas žmogžudyste, jis pasodinamas į kalėjimą. Čia jo gyvenimas tragiškas, tad Karlis vis bando prasimanyti būdų, kaip palengvinti savo kasdienybę. Galiausiai jis sukurpia pabėgimo planą, prie kurio prisijungti pakviečia ir savo skriaudikus. Visi jie kimba į darbus – juk tik tunelis gal nuvesti į šviesesnį rytojų… Tačiau tuo pat metu Karlis netikėtai ima jausti ir švelnius jausmus kalėjimo viršininko dukrai – tik ar meilė tarp kalinio ir laisvo žmogaus yra įmanoma?

Populiariame latvių seriale apie kalėjimo bėglius vaidina ir lietuvių aktorius Žilvinas Tratas, kuriam atiteko Teodoro Kovotojo vaidmuo. Šis pastarajam – itin artimas, mat seriale užsiėmė kovos menais, o tam šiuo metu neabejingas ir pats aktorius.

Tikrais faktais apie pabėgimą iš Jelgavoje esančio kalėjimo paremtas serialas „Tunelis“ – jau nuo šiandien, 19.30 val. per TV3!

Jums gali patikti