Naujienų portalas

Vytaras Radzevičius svajoja nukeliauti į Eldoradą

Garsus keliautojas, TV laidų ir renginių vedėjas Vytaras Radzevičius sako, kad labiausiai kelionėse jį žavi nuotykiai ir pažinimo džiaugsmas, nes vis dar būna įvairių pirmųjų kartų. O pasaulio pažinimas – viena didžiausių varomųjų jėgų.

Paklaustas apie tai, kur svajoja nukeliauti, ką norėtų pamatyti, V. Radzevičius atsakė filosofiškai: „Būtų įdomu galų gale surasti tą paslaptingą Eldoradą. Nors, turbūt, kiekvienas turį savą Eldoradą. Ir nebūtinai jis turi būti už jūrų marių“.

Eldorado ieškojo ir filmo „Prarastasis mietas Z“ herojus. Kino juosta pasakoja tikrais faktais paremtą XX a. pradžios britų karininko, kartografo, keliautojo ir tyrinėtojo Persio Foseto istoriją. Jis buvo įsitikinęs, kad Amazonės džiunglėse slepiasi pažengusios žmonijos dar neatrasta civilizacija, galinti užpildyti žmonių rasės kilmės spragas. Nepaisydmas nei mokslininkų, nei visuomenės prieštaravimų, juoko ir netgi patyčių, Fosetas kas keleri metai vėl ir vėl vykdavo į Amazonės džiungles ieškoti paslaptingojo miesto Z, legendose žinomo Eldorado vardu.

„Tai įkvepianti istorija apie žmogaus siekį pažinti pasaulį. Atrasti tai, kas nežinoma, įrodyti tai, kuo netikima. Ir negali nesižavėti gyvenimu žmogaus, kuris niekada nenuleidžia rankų ir atkakliai siekia gražaus, o gal net ir naivaus tikslo iki galo“, taip filmą apibūdina jį peržiūrėjęs Vytaras Radzevičius.

Pasak jo, tai gražiai nufilmuota, dramatiškai pasakojama įdomi istorija su tikrais nuotykiais ir neišgalvotais pavojais. „Man taip pat buvo įdomi ekspedicijos kasdienybė, aplinkybės ir kiti dalykai, kuriuos vertinau kaip profesionalus keliautojas“, sakė Vytaras.

Vis tik didžiausią įspūdį Vytarui padarė filme puikiai perteiktas nuotykių jausmas. „Manau, tai vienas iš tų filmų, į kurių herojų kailį gali įsijausti. Ir net nesinori, kad filmas baigtųsi. Jis tikrai patiks mėgstantiems sužinoti, suprasti, žingeidiems žiūrovams. Ir, be abejo, tiems, kurių sielos yra sužalotos aistra keliauti“, filmą komentavo V. Radzevičius.

Kvapą gniaužianti atradimų, ieškojimų ir nuotykių drama „Prarastasis miestas Z“ rytoj,  šeštadienį 21.45 „Šeštadienio gero kino vakaro“ rubrikoje tik per TV3!

Jums gali patikti