Naujienų portalas

Aviacijos bazėje Šiauliuose keisis NATO Baltijos oro policijos misiją vykdantys kariniai vienetai

Gegužės 2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Atvykstantys Vengrijos karinių oro pajėgų kariai perims vadovavimą misijai iš Lenkijos karinių oro pajėgų karių. Papildomai misiją iš Lietuvos sustiprins Ispanijos karinių oro pajėgų kontingentas.

Ši NATO Baltijos oro policijos misiją vykdančių kontingentų rotacija yra ypatinga, nes tai jau 50-oji pamaina per Lietuvos 15-os metų narystę Aljanse. NATO oro policijos misija savo naikintuvų neturinčiose Baltijos šalyse nepertraukiamai vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Nuo to laiko šią oro policijos misiją vykdė jau 17 Aljanso šalių.

Vengrijos karinės oro pajėgos misijai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuos keturis naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tai antrasis kartas nuo 2015 m., kai misijai Lietuvoje vadovauti imasi Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas.

NATO oro policijos misiją iš Šiaulių Aviacijos bazės sustiprinsianti Ispanija siunčia penkis naikintuvus F-18. Tai jau šeštasis kartas, kai Ispanija prisideda prie misijos vykdymo: 2006 ir 2016 m. ispanai vadovavo misijai iš Lietuvos, o 2015, 2017 ir 2018 m. vykdė sustiprinimą iš Estijos.

Misiją baigiantys Lenkijos Respublikos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Misijoje dalyvavo apie 130 karių, tarp kurių lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Lenkija yra viena aktyviausių NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių šalių, ketinanti toliau dalyvauti šioje misijoje ir 2020 metais.

Šiauliuose dislokuoti Lenkijos kariai misijos metu bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priėmė moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose, kartu su Lietuvos kariais dalyvavo Lietuvos narystės NATO 15-mečio renginiuose.

NATO oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje planuoja dalyvauti krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos kariuomenės Mokymo pajėgų Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Gintautas Zenkevičius, užsienio šalių ambasadoriai, Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų atstovai, Šiaulių miesto atstovai ir kiti svečiai.

KAM informacija

Jums gali patikti