Naujienų portalas

Baltijos šalių karo lakūnai kartu gerino išgyvenimo jūroje įgūdžius

Rugsėjo pradžioje teritoriniuose Lietuvos vandenyse vyko bendros trijų Baltijos valstybių  pratybos „Baltic bikini 2019“.  Nuo 2004 metų organizuojamuose mokymuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų orlaivių įgulos gerina profesinius įgūdžius ekstremaliose situacijose. Šių metų pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė.

„Tokio pobūdžio pratybos itin svarbios norit treniruoti karius elgtis tinkamai ekstremalioje situacijoje. Pratybos labai specifinės ir natūralu, kad kariai jaučiasi ne itin jaukiai kai leidžiami į vandenį specialioje geležinėje kabinoje. Pratybose dalyvavo trijų Baltijos valstybių kariai, kurie sėkmingai įveikė šį iššūkį“, – sakė pratybų “Baltic bikini 2019” vadovas mjr. Gintautas Čiuoderis.

Pratybų metu siekta pagilinti skraidančiojo personalo įgūdžius išsigelbėti iš avariją patyrusio ir nuskendusio orlaivio gniaužtų. Pratybos vyko dviem etapais: treniruotės baseine ir vertinamieji nerimai jūroje, kur bangos siekė apie 1.5 metro.

Jūroje pratybų dalyviai turėjo pademonstruoti ko buvo išmokyti – kaip taisyklingai elgtis ekstremaliose situacijose, panaudoti asmeninius gelbėjimosi ekipuotės elementus (suspausto oro balionėlį, skirtą kvėpuoti po vandeniu, gelbėjimosi liemenę, kurią turėjo aktyvuoti išnėrus iš vandens bei nuplaukti ir įlipti į gelbėjimosi plaustą).

Dalyvius į jūrą išplukdė Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“, saugumą vandenyje užtikrino Povandeninių veiksmų komandos narai, o sveikatos būkle rūpinosi Karo medicinos tarnybos personalas. Iš atviros jūros pratybų dalyviai buvo išgelbėti LK KOP sraigtasparniais Mi-8 bei AS-365. Visi pratybų dalyviai sėkmingai įvykdė ir pasiekė iškeltus tikslus.

KOP Aviacijos bazės informacija ir nuotraukos

Jums gali patikti