Naujienų portalas

Geriausiai ryšius su visuomene mezgusiems kariams ir civiliams įteikti apdovanojimai „Jūriniai mazgai“

„Šie metai buvo išties kupini iššūkių, kai kovoje su koronavirusu visiems reikėjo kariškos tvarkos, planavimo, tikslumo ir orientacijos į rezultatą. Todėl ypatingai džiaugiuosi, kad net ir tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis mūsų kariai ir sistemos darbuotojai ne tik dar kartą pademonstravo gebėjimą vienytis su savo tauta, bet ir nepamiršo skleisti žinių apie savo veiklą, ieškoti netradicinių bendravimo su visuomene formų ir ieškoti naujų takų į žmonių širdis“, – sakė lakinai ėjęs krašto apsaugos ministro pareigas Raimundas Karoblis, dėkodamas kasmetinių krašto apsaugos sistemos apdovanojimų „Jūriniai mazgai“ nugalėtojams. Šie apdovanojimai kasmet rengiami siekiant apdovanoti ir paskatintini labiausiai strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių srityje pasižymėjusius karius ir civilius, aktyviausius, kūrybiškiausius ir iniciatyviausius sistemos padalinius.

Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys padėkojo visiems, kurie prisideda gerinant kariuomenės įvaizdį visuomenėje, atstovauja savo darbais pačioms geriausioms Lietuvos kariuomenės vertybėms. „Megzkite mazgus ir toliau, kad kariuomenės ir visuomenės ryšys išliktų stiprus ir nepertraukiamas,“ – palinkėjo generolas.

Pagrindinis apdovanojimas „Jūrinis mazgas“ kategorijoje „Metų atstovo spaudai“ įteiktas Karinių oro pajėgų vyr. kapelionui plk. ltn. dr. Virginijui Veilentui kaip „Metų ryšininkui tarp Dievo ir žmogaus šiuo ypač sudėtingu pandemijos laikotarpiu“. Jis ne tik inicijavo ir įgyvendino nuotolinį Šv. Mišių ciklą, transliuojamą televizijos kanalais ir per socialinius tinklus, bet ir pats jas aukojo pačiose netradiciškiausiose vietose, kaip antai aerodromai, automobilių stovėjimo aikštelės. Į kapeliono tarnybos vietą Panevėžyje iškeliavo Karinių jūrų pajėgų karininko komandoro Petro Vilkausko surištas Ešlio stabdomasis mazgas (angl. The Ashley Stopper Knot) dar žinomas ir kaip „austrės mazgas“ (Oysterman‘s Stopper Knot).

„Jūrinis mazgas“ kategorijoje „Geriausias viešųjų ryšių projektas“ įteiktas Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams. Jie apdovanoti pažymint jų iniciatyvą ir entuziazmą jau vienuoliktą kartą minint Kovo 11-ąją užkurti Nepriklausomybės laužus ant Stalo kalno. Kariūnams įteiktas „Dirižablio (cepelino) mazgas“ , kurį surišo Karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Artūras Voveris.

„Jūrinis mazgas“ kategorijoje „Geriausias vidinės komunikacijos projektas“ įteiktas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms – už tradicija tapusių geriausio skyriaus varžybų organizavimą. Jau eilę metų šių karių rengiamos varžybos išaugo į tarptautines, pamėgtas ir sąjungininkų, dislokuotų tiek Lietuvoje, tiek ir kaimyninėse šalyse. Jiems „Dvigubą Flamandų mazgą“ (angl. Figure 8/Flemish Knot), dar vadinamą aštuoniuke, surišo Karinių jūrų pajėgų karininkas kmd. ltn. Gintas Gumbrys.

„Jūrinis mazgas“ kategorijoje „Geriausias metų socialinių medijų projektas“ įteiktas Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajam pėstininkų batalionui. Kariai ypač profesionaliai ir kūrybiškai kūrė vaizdo medžiagą ir skelbė ją savo „Facebook“ paskyroje. Jiems „Metamąjį mazgą“ (angl. Heaving line knot) surišo Karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Petras Vilkauskas.

Specialieji prizai – stilizuotos 105 mm artilerijos tūtos – įteiktos Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo grupei už profesionalų indėlį pristatant šalies saugumo ir gynybos politiką žiniasklaidai ir visuomenei, Gynybos resursų agentūrai prie KAM tūta įteikta už krašto apsaugos sistemos įsigijimų pristatymą visuomenei ir nuolatinę komunikaciją. Specialiųjų operacijų pajėgos tokiu prizu apdovanotos už TV projektą „Aitvaro kodas“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalionas – už iniciatyvą ir akciją „Ką pandemija išskyrė, te Šv. Velykos sujungia“. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentui prie KAM stilizuota tūta įteikta už entuziazmą, atvirumą ir kūrybišką požiūrį įgyvendinant komunikacijos projektus ir puoselėjant pilietines idėjas.

Dar vienu specialiuoju prizu – Krašto apsaugos ministro moneta – įvertintas ir Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos prof. J. Novogrockienės indėlis ne tik ugdant jaunąją kartą, atliekant įvairius sociologinius tyrimus, bet ir dalinantis taikliomis politologinėmis.

Lietuvos kariuomenės vado moneta įteikta brigados „Geležinis Vilkas“ projekto karininkui vyr. ltn. Aleksandr Seliuk už puikios sąveikos tarp NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos kariuomenės palaikymą. Krašto apsaugos savanorių pajėgų karininkė vyr. ltn. Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė apdovanota už atkuriamosios istorijos puoselėjimą, ypač dalyvaujant „Karas po karo“ pristatymuose bei aktyvią viešųjų ryšių veiklą vadovaujant KASP kuopai. Trečioji Kariuomenės vado moneta skirta Kęstučio bataliono vrš. Dariui Stanaičiui už puikią komunikaciją valdant situaciją Kęstučio MPB apėmus koronavirusui COVID-19.

Krašto apsaugos sistemoje „Jūriniai mazgai“ apdovanojimai pradėti rengti 2000 m., tuometinio kariuomenės vado generolo majoro Jono Kronkaičio iniciatyva. „Jūrinis mazgas“ kaip simbolis pasirinktas, siekiant vizualiai pavaizduoti viešųjų ryšių darbą – skirtingas kariuomenės sritis, specialybes, įvairaus pobūdžio veiklą, sujungiant į vieną, darnų, tvirtą mazgą – kariuomenės įvaizdį visuomenėje.

Nuotraukų aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas ir LK

Jums gali patikti