Naujienų portalas

JAV kariai šį rudenį vėl treniruosis Lietuvoje

Rugsėjo 4 dieną treniruotėms Lietuvoje pradeda dislokuotis Jungtinių Amerikos Valstijų kariai iš JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono. Kartu su Lietuvos ir kitų sąjungininkų kariais jie šį rudenį jie treniruosis Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių raj.). Treniruotėms JAV kariai kartu atsigabena tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, visureigius, kitą techniką.

„JAV yra strateginė transatlantinė Lietuvos gynybos partnerė ir viena iš pagrindinių visos Europos Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. JAV pajėgų rotacijos Lietuvoje – itin reikšmingas atgrasymo veiksnys, prisidedantis prie NATO vykdomų pastangų Baltijos regione. Siekiame užtikrinti tinkamas sąlygas JAV kariams čia treniruotis“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

JAV kariai atvyksta treniruotis Lietuvoje kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Tai kolektyvinės gynybos įsipareigojimų NATO sąjungininkams, užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje, patvirtinimas. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

Tai iš anksto planuotos JAV karių pratybos Lietuvoje, kurios nesiejamos su jokiais įvykiais regione.

JAV kariai į Gen. S. Žukausko poligoną atsigabentą karinei technikai pervežti planuoja naudoti šį pavasarį baigtą tiesti specialiai sąjungininkų technikai pervežti skirtą geležinkelių linijos Pabradė–Pažeimenė atšaką. Ją pirmieji praktiškai išbandė pavasarį treniruotes Lietuvoje baigę JAV kariai.

Lietuva, siekdama užtikrinti, kad sąjungininkų pajėgos Lietuvoje galėtų efektyviai treniruotis, palaikyti karinį rengimą ir veiktų kaip atgrasymo priemonė, investuoja į infrastruktūros plėtrą Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje ir kituose poligonuose, gerina kitas priimančiosios šalies paramos sąlygas.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

Daugiau informacijos: www.eur.army.mil/AtlanticResolve

KAM archyvo nuotrauka: aut. Giedrė Alkema-Maksimovicz

Jums gali patikti