Naujienų portalas

Kariai tobulino įgūdžius priverstinio parašiuto skleidimo šuolių kurse

Praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi Priverstinio parašiuto skleidimo (PPS) šuolių kursas. Po teorinės dalies ir parengiamųjų treniruočių kariai Pociūnų aerodrome atliko penkis šuolius parašiutu.

Pasak kurso vadovo mjr. Audriaus Miečiaus, šiame kurse rengiami Lietuvos kariuomenei kariai, gebantys atlikti grupėje priverstinio parašiuto skleidimo šuolius su ekipuote pagal NATO standartus. Tinkamai parengti ir kasmet PPS parašiutininko kvalifikaciją tobulinantys kariai yra visuomet pasiruošę kartu su sąjungininkų kariais atlikti karinę desantavimo užduotį – PPS šuolį į užduoties ar pratybų rajoną.

Kurso metu klausytojai susipažino su judėjimo aerodrome ir saugaus elgesio taisyklėmis, Lietuvos kariuomenėje naudojamais desantiniais parašiutais ir įranga, pagrindinėmis parašiuto dalimis, analizavo ypatingus nusileidimo būdus, veiksmus orlaivyje pagal signalus ir komandas. Jie išmoko taisyklingai iššokti iš lėktuvo ir saugiai nusileisti su visa žygio ekipuote bei skyriaus ginklais, greitai susipakuoti daiktus, surinkti parašiutą, pasitraukti iš nusileidimo zonos ir toliau vykdyti užduotį.

„Tai labai efektyvus infiltravimosi būdas, praplečiantis žvalgų taktines galimybes vykdant operacijas, kai neįmanoma infiltruotis į rajoną nei vandeniu, nei sausuma“, – sakė vyr. eil. Marius Ruckis.

Kalbinti kariai neslėpė, jog šis kursas reikalauja daug ištvermės, taktinių žinių ir sunkaus darbo pirmiausia su savimi – įveikti savo baimes, atrasti stipriąsias ir silpnąsias vietas nestandartinėje situacijoje.

„Galiu patikinti, jog tai nėra tiesiog malonus laiko praleidimo būdas. Pirmiausia jis reikalauja stipraus psichofizinio pasirengimo“, – pasakojo gr. Robertas Marcinonis.

Kario teigimu, svarbiausia – suvaldyti savo jaudulį ir neužmiršti, ko mokė instruktoriai, nes šuolio metu turi būti maksimaliai dėmesingas net menkiausioms detalėms.

Visi kalbinti klausytojai akcentavo PPS šuolių kurso naudą, tačiau pabrėžė, jog svarbu kasmet atlikti bent po kelis šuolius parašiutu savo žinioms ir įgūdžiams atnaujinti, mat praėjus daugiau laiko jie pasimiršta.

Kurso klausytojų teigimu, šis kursas kartu yra ir gera motyvacija rinktis žvalgo kelią, nes kariuomenėje nėra daug specialybių, kur dangų tenka skrosti parašiutu.

LKM informacija ir nuotraukos.

Jums gali patikti