Naujienų portalas

Keturi skirtingų visuomenės grupių atstovai: svarbiausia parama Ukrainai – mūsų širdyse

Tuo metu, kai naftos ir dujų importas į Europą iš Rusijos auga, prisidengiant separatistine pilietine kova Luhansko ir Donecko regionuose jos rankomis vis dar žudomi ir luošinami Ukrainos žmonės, o Krymas ir toliau lieka okupuotas. Lietuva tam nėra abejinga – be tvirtai reiškiamo palaikymo įvairių valstybės institucijų lygmeniu, paprasti visuomenės atstovai, kuriems rūpi Ukrainos ir visos Europos saugumas, tiesiogiai finansine ir kita parama prisideda prie Ukrainos kovos prieš agresorių.

Keturi skirtingų visuomenės grupių atstovai – ryšių su visuomene įmonės vadovas, nekilnojamo turto vystytojas, advokatas ir buvęs Specialiųjų operacijų pajėgų karininkas renka paramą ir vyksta į Ukrainą. Jie sako, kad mums, kurie savo kailiu patyrė žiaurią sovietų okupaciją ir tęsė bekompromisinį karą po karo už Lietuvos laisvę, ypatingai artima ir suprantama Ukrainos kova. Ypač svarbu ir toliau palaikyti prieš agresorių kovojančią Ukrainą, jos karius ir visuomenę bei priminti Vakarų demokratijoms, kad Rusijos siekis perbraižyti Europos žemėlapį iš naujo būtų svarstomas NATO / ES užsienio reikalų darbotvarkėse.

Vanago keliu“ pasivadinę vyrai aktyviai renka lėšas, už kurias ketina pirkti būtiną fronte įrangą ir ekipuotę – dronus, batus, peilius, optikos įtaisus, taktines liemenes ir kt. ir patys ją vežti.

„Norime parodyti Ukrainos žmonėms, kad Lietuvos visuomenei – Tau ir man – rūpi Ukrainos kova už laisvę ir demokratiją,“ – sako vienas iš „Vanago kelio“ iniciatyvinės grupės narių Alkas Paltarokas. Projekto dalyviai Ukrainoje planuoja susitikti su oficialiais Ukrainos valdžios atstovais išreikšdami tiesiog žmonių, ne vien tik institucinę Lietuvos paramą, Ukrainos karius fronte paremti už Lietuvos žmonių paaukotas lėšas įsigyta įranga, fiksuoti „kaip yra“ ukrainiečių nuotaikas keliaudami traukiniu iš Kijevo į Mariupolį ir buitį šalia fronto.

„Suprantame, kad mūsų gabenami daiktai yra lašas jūroje,“ – šypsosi projekto dalyvis Aurimas Navys. –“Tačiau svarbiausia parama – mūsų širdyse. Dėkojame mus remiantiems žmonėms, „Blue/Yellow“, UAB „Arveka“, Šaulių Sąjungos Paramos Ukrainai grupei ir visiems, kurie mus mini geru žodžiu.“

Vanago kelias” – pilietinė iniciatyva, kuria siekiama ugdyti, skatinti ir palaikyti visuomenės patriotizmą, sąmoningumą ir bendruomeniškumą. “Vanago kelio” paramos projektas “Misija Ukraina – 2019” nepriklausoma ir visiškai savanoriška. Projekto iniciatyvinė grupė išvyksta gegužės 30 d. ir grįžta birželio 4 d.

Jums gali patikti