Naujienų portalas

Krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorius Pabradėje susitiko su JAV kariais

Rugsėjo 22 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert S. Gilchrist) Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių raj.) aplankė naujosios JAV karių rotacijos Lietuvoje karius iš JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono, susitiko su jų vadu pulkininku leitenantu George‘u Boltonu (George Bolton Jr.), apžiūrėjo ir išbandė JAV karių tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“.

 

„Lietuvos ir JAV gynybos bendradarbiavimas išlieka itin stiprus ir aktyvus, o naujoji JAV bataliono rotacija Lietuvoje dar kartą patvirtina tvirtą JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje. Jų, o taip pat ir NATO pajėgų buvimas Lietuvoje yra vienas iš svarbiausių saugumą užtikrinančių veiksnių“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Savo ruožtu JAV ambasadorius pasidžiaugė galėjęs šiandien pasveikinti Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų karius vėl atvykusius į Lietuvos kariuomenės poligoną Pabradėje. „Noriu patikinti, kad šie mokymai buvo planuoti iš anksto ir niekaip nėra susiję su pasikeitusia situacija regione. Kaip pastebėjo JAV Sausumo pajėgų sekretorius savo vizito Lietuvoje liepos mėnesį metu, Lietuva yra puiki vieta atlikti sudėtingus mokymus, stiprinti veiksmų suderinamumą su mūsų partneriais ir taip didinti mūsų parengties lygį regione“, – sakė ambasadorius.

 

Ambasadorius padėkojo Lietuvos kariuomenei ir Lietuvos žmonėms už tokį šiltą priėmimą. „Mes taip pat esame dėkingi už dideles investicijas į gynybą ir nuolatinį pratybų vietų modernizavimą, leidžiantį organizuoti realistinius mokymus. Jungtinės Amerikos Valstijos tęs rotacinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse“, – sakė jis.

 

Naujoji JAV karių rotacija keleto savaičių treniruotėms Lietuvoje atvyko rugsėjo pradžioje. Lietuvoje jie treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Šis JAV pajėgų atvykimas į Lietuvą buvo planuotas iš anksto. Tai kolektyvinės gynybos įsipareigojimų NATO sąjungininkams, užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje, patvirtinimas. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

 

Planuojama, jog išvykus JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ajam batalionui nuo lapkričio iki birželio pabaigos Lietuvoje bus dislokuotas dar vienas sunkusis JAV batalionas.

 

Pastariausiais metais ypač stiprėja bendradarbiavimas su NATO sąjungininkais, daugėja bendrų pratybų, todėl siekdama užtikrinti atgrasymą ir sąlygas tiek mūsų, tiek sąjungininkų kariams, Lietuva plečia poligonus, gerina infrastruktūrą. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., šį pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą.

 

JAV taip pat yra investavusios į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių, pėstininkų kovos mašinų šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra.

KAM informacija

 

Jums gali patikti