Naujienų portalas

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „JAV pajėgos Lietuvoje yra itin reikšmingas atgrasymo veiksnys, prisidedantis prie NATO vykdomų pastangų Baltijos regione“

„Džiaugiuosi, kad JAV yra strateginė Lietuvos partnerė ir viena iš pagrindinių visos Europos Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Esame itin dėkingi JAV už jų pajėgų rotacijas Lietuvoje, nes tai  –  itin reikšmingas atgrasymo veiksnys,   prisidedantis prie NATO vykdomų pastangų Baltijos regione. Siekiame užtikrinti tinkamas sąlygas JAV kariams čia treniruotis ir laukiame naujų JAV pajėgų rotacijų“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis liepos 16 d. po susitikimo su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Jungtinių Amerikos Valstijų  Sausumos pajėgų sekretoriumi Ryan D. McCarthy.

„Lietuva suteikia išskirtinę priimančios valstybės pagalbą JAV kariams – užtikrina aukščiausio lygio treniravimosi ir mokymosi sąlygas ir taip stiprina abiejų  šalių karių pasirengimą. Mes ketiname tęsti karių dislokavimą Lietuvoje bei  bendras operacijas“, –  sakė R. D. McCarthy.

JAV  Sausumos pajėgų sekretorius pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos  yra  įsipareigojusios savo NATO sąjungininkams ir tęs atgrasymo bei gynybos stiprinimą regione, užtikrinant stabilumą ir saugumą Europoje.

Susitikimo metu buvo  aptarti ir bendri planai dėl kitų JAV karių rotacijų, bendrų pratybų su Lietuvos kariais.

 JAV Sausumos pajėgų sekretorius R. D. McCarthy taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje veiktų kaip atgrasymo priemonė, Lietuva investuoja į infrastruktūros plėtrą Pabradėje bei kitur, gerina kitas priimančios šalies paramos sąlygas. JAV  kariai  kartu su Lietuvos ir kitų  sąjungininkų šalių kariais ne tik naudojasi  Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra, tačiau taip pat prisideda prie jos modernizavimo. Vien  į  Pabradės poligoną  per 2017-2019 metus JAV yra investavusios  apie 8  mln. JAV dolerių.

Be to, stiprinant Lietuvos kariuomenės  pajėgumus, vykdomi  ir bendri JAV ir Lietuvos įsigijimo projektai – praėjusių metų rudenį pasirašyta sutartis su JAV Vyriausybe  dėl   Lietuvos kariuomenės aprūpinimo šarvuotaisiais kovinės paramos visureigiais JLTV, taip pat vysta derybos su JAV vyriausybe  ir dėl  sraigtasparnių UH-60 „Black Hawk“ įsigijimo.

Jums gali patikti