Naujienų portalas

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susipažino su Lietuvos skautų organizuota šimtmečio stovykla „Laužų karta“

Liepos 19 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvavo Lietuvos skautų šimtmečio stovyklos „Laužų karta“ svečių dienoje Rumšiškėse. Ministras apžiūrėjo Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje įsikūrusią stovyklavietę, bendravo su skautais.

Liepos 14-21 d. vykstančioje skautų stovykloje R. Karoblis taip pat apžiūrėjo susirinkusiems pristatomą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pėstininkų ginkluotę: visureigį HMMWV, daugiafunkcinį transporterį „Sisu“, šarvuotį M113. Renginio dalyviai galėjo susipažinti ir su taiklaus šaulio šautuvu FN SCAR, pistoledtu „Glock 17“, prieštankiniu granatsvaidžiu „Carl Gustaf“. Koncertinę programą atliko Lietuvos kariuomenės orkestras. Lietuvos kariuomenės vado patarėjas profesorius Valdas Rakutis skaitė pranešimą apie skautų judėjimą.

2018 m. paskelbti Lietuvos skautų judėjimo metais. Šiuo metu šalyje yra apie 6000 skautų ir veikia 10 skautiškų organizacijų. Skautai – didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje, vienijantis daugiau nei 30 milijonų skautų, tiek vaikų, jaunimo ar suaugusiųjų, 160-yje šalių ir vietovių. Rumšiškėse Lietuvos skautų organizuotoje stovykloje dalyvauja 3,3 tūkst. skautų iš Lietuvos ir 21 užsienio valstybės.

Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz ir Dovydas Beržinis

Jums gali patikti