Naujienų portalas

Leituvos Sspecialiųjų operacijų pajėgos švenčia gimatdienį

LK Specialiųjų operacijų junginys (SOJ) 2008 metų balandžio 3 d. de jure tapo specialiųjų operacijų pajėgomis. Būtent ši data laikoma SOP gimtadieniu.

LK Specialiųjų operacijų pajėgos (toliau – SOP) – tai motyvacija, savanoriška atranka ir specialiu paruošimu paremta viena iš keturių Lietuvos kariuomenės pajėgų. SOP branduolį sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba (YPT), Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas (VDJB), Kovinių narų tarnybą (KNT) ir Mokymo ir kovinės paramos centras (MKPC). Šių pajėgų kariai treniruojasi veikti ištikus krizei ar atremti priešą kompleksiškoje ir dinamiškoje aplinkoje identifikuojant jautriausias vietas ir suduodant tikslų, greitą ir netikėtą kirtį. Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė parama.

OP rengiasi vykdyti aukštos rizikos ir aukštos pridėtinės vertės operacijas, kuriomis siekiama strateginių ir operacinių rezultatų politinėje, karinėje, ekonominėje ir informacinėje plotmėje. Atsižvelgiant į Ukrainos patirtį, ypatingas dėmesys skiriamas gebėjimams veikti nekonvencinio karo metu. SOP gali būti pasitelktos Lietuvos teritorijoje teroristinių atakų atvejais, kai teisėtvarkos institucijos neturi reikiamų pajėgumų ar jų neužtenka reaguoti į teroristinius išpuolius.

SOP nuolat stiprina gebėjimus vykdyti užduotis tiek savarankiškai, tiek kartu su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, civilinėmis institucijomis, miestų savivaldybėmis bei NATO sąjungininkais.

Lietuvos kariuomenės specialiosios pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo nedidelis karinis vienetas, kuris vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. Oficialiai Specialiosios pajėgos įsteigtos 2004 m., kai atskiriems specialiųjų operacijų vienetams pradėjo vadovauti bendras štabas ir buvo įkurtas Specialiųjų operacijų junginys (SOJ).

Jums gali patikti