Naujienų portalas

Lietuva išrinkta UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos tarybos nare 2021-2025 metų laikotarpiui

Lapkričio 18 dieną, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Generalinės konferencijos 41-ojoje sesijoje Paryžiuje Lietuva didžiausiu balsų skaičiumi išrinkta UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (eng. International Programme for Development of Communication, IPDC) tarybos nare 2021-2025 metų laikotarpiui.

„Tęstinė Lietuvos narystė šioje programoje leis ir toliau siekti bendrų UNESCO ir Lietuvos tikslų komunikacijos ir informacijos srityje bei išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimais. Lietuva tęs įsitraukimą kovojant su dezinformacija vardan laisvos visuomenės ir demokratinės viešosios erdvės“, − teigė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Kartu su Lietuva 2021-2025 metų laikotarpiui išrinktos 18 naujų IPDC tarybos narių. Rytų Europos grupėje, kuriai priklauso Lietuva, taip pat išrinktos Čekija ir Rusija. Toje pačioje grupėje kandidatavusi Baltarusija į IPDC tarybą nepateko.

UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programai Lietuva teikia finansinę ir ekspertinę paramą, 2020-2021 metais Lietuva buvo aktyvi šios programos tarybos narė.

40 metų veikianti programa yra vienintelis Jungtinių Tautų sistemos daugiašalis forumas, skirtas sutelkti tarptautinę bendruomenę remti žurnalistų saugumą, spaudos laisvę ir komunikacijos plėtrą besivystančiose šalyse.

URM informacija

Jums gali patikti