Naujienų portalas

Lietuva reiškia solidarumą JAV dėl destabilizuojančių Rusijos veiksmų

Lietuva tvirtai remia ir reiškia solidarumą su JAV, balandžio 15 d. paskelbusiomis pranešimą dėl destabilizuojančių Rusijos veiksmų, kibernetinių ir dezinformacijos operacijų, įskaitant „SolarWinds“ produktų tiekimo grandinės kibernetinę ataką, kurią, JAV tarnybų vertinimu, įvykdė Rusijos užsienio žvalgybos tarnyba.

„Solidarizuojamės su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir smerkiame destruktyvią Rusijos veiklą tiek kibernetinėje, tiek ir fizinėje erdvėje. Vertindami ankstesnius ir pastarųjų savaičių įvykius, matome, kad Rusija nenori laikytis atsakingos valstybės elgesio normų ir yra nusiteikusi rizikuoti tarptautiniu saugumu bei stabilumu“, – sakė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

Nors „SolarWinds“ kibernetinė operacija labiausiai paveikė JAV institucijas ir įmones, kenkėjiška veikla buvo fiksuojama ir Europos valstybių, įskaitant ir Lietuvos, viešojo ir privataus sektoriaus subjektuose. Lietuvos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras dar sausį atliko „SolarWinds“ produktų kibernetinio incidento vertinimą. Lietuvoje šios įmonės produktais naudojasi apie 10 organizacijų, tačiau neigiamo poveikio jų veiklai ar duomenims nebuvo nustatyta, nes sistemos veikė izoliuotu principu arba naudojo pažeidžiamumo neturinčius produktus.

Pastaruoju metu fiksuojami vis didėjantys kenkėjiškos kibernetinės veiklos, nukreiptos į informacinių ir ryšių technologijų (IRT) produktų ir paslaugų, jų tiekimo grandinių saugumą ir vientisumą, skaičiai. Tokios kibernetinės operacijos, kaip pavyzdžiui „SolarWinds“ produktų tiekimo grandinės ataka, gali turėti sisteminį poveikį ir padaryti didelę žalą demokratinių valstybių visuomenei, saugumui bei ekonomikai.

Daugiau skaitykite:

JAV pareiškimas: https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2021/04/15/fact-sheet-imposing-costs-for-harmful-foreign-activities-by-the-russian-government/

NATO pranešimas: https://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_183168.htm

ES 27 deklaracija: https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2021/04/15/declaration-by-the-high-representative-on-behalf-of-the-european-union-expressing-solidarity-with-the-united-states-on-the-impact-of-the-solarwinds-cyber-operation/

NKSC vertinimas: https://www.nksc.lt/naujienos/nksc_atliko_solarwinds_produktu_kibernetinio_incid.html

 

KAM informacija

Jums gali patikti