Naujienų portalas

Lietuvoje pasibaigė NATO ryšių pratybos „Steadfast Cobalt 2018”

Birželio pradžioje baigėsi Kaune vykusios NATO ryšių valdymo ir vadovavimo vienetų pratybos „Steadfast Cobalt 2018″ (liet. Tvirtas kobaltas). Pratybas vainikavo gegužės 31 d. surengta pratybose dalyvavusių NATO ir sąjungininkių šalių vienetų atstovų svečių diena.

Pratybose „Steadfast Cobalt“ NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės ir kitų dalyvių ryšių vienetai išbandė ir tobulino visus savo vadovavimo ir valdymo struktūrų elementus, remiant sustiprintas NATO greitojo reagavimo pajėgas (angl. enhanced NATO Response Force, eNRF). Visos pratybų testavimo fazės buvo vertinamos, taip užtikrinant didelį mokymų intensyvumą.

„Pratybos „Steadfast Cobalt“ vyksta sudėtingu metu. Dabartinė saugumo situacija iš Aljanso reikalauja didelių pastangų ir mes atitinkamai adaptuojame savo struktūras ir mąstymą,“ – sakė NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės vadas generolas majoras Wolfgang Renner. Pasak generolo, būtina išlaikyti gebėjimus įvaldyti itin praktiškus būdus rengtis įvairiems scenarijams, tam panaudojant bei pritaikant ryšių ir informacines sistemas.

Lietuvai pratybos „Steadfast Cobalt“ reikšmingos užtikrinant Aljanso ryšių vienetų bendradarbiavimą, sudarant sąlygas ir suteikiant visas reikalingas paslaugas jose dislokuotiems sąjungininkų kariams. Šios pratybos Lietuvos teritorijoje buvo surengtos jau trečią kartą.

„Į šias pratybas įdėtos milžiniškos pastangos mūsų tikslams pasiekti, ir aš daugiau nei laimingas, kad visi kartu to pasiekėme,“ – pabrėžė generolas majoras Wolfgang Renner.

Pratybose iš viso dalyvavo apie 1 tūkst. NATO karių iš daugiau nei 44 skirtingų padalinių iš 25 Aljanso šalių narių. Iš Lietuvos kariuomenės vienetų šiais metais pratybose dalyvaus kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Ryšių kuopos.

Jau pradėtos planuoti kitais metais vyksiančios pratybos „Steadfast Cobalt 2019“, jos numatomos Rumunijoje.

Jums gali patikti