Naujienų portalas

Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai aptarė tolesnį bendradarbiavimą gynybos srityje bei užtikrinant Suvalkų koridoriaus apginamumą

Rugsėjo 17 d. Vilniuje susitikę Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai Raimundas Karoblis ir Mariusz Błaszczak aptarė saugumo situaciją regione, dvišales regioninį saugumą stiprinančias iniciatyvas – karinių pajėgų bendradarbiavimą užtikrinant Suvalkų koridoriaus apginamumą, siekį ir svarbą išlaikyti nepertraukiamą JAV karių buvimą Europoje ir regione, aptarė aktualiausius NATO darbotvarkės klausimus.

 

„Džiaugiamės intensyvėjančiu bendradarbiavimu su Lenkija, kuris per pastaruosius metus įgavo naują pagreitį. Tikimės jį tokį ir išlaikyti. Mus jungia daug bendrų interesų užtikrinant regiono saugumą“, – pabrėžė ministras R. Karoblis.

 

Lenkijos gynybos ministras Lietuvoje lankosi Lenkijos Ministro Pirmininko Mateusz Moravieski delegacijos sudėtyje. Abu ministras rugsėjo 17 d. dalyvauja Valdovų rūmuose vykstančiame Lenkijos ir Lietuvos ministrų, Vyriausybių kanclerių ir Ministrų Pirmininkų posėdyje.

 

Lietuvos bendradarbiavimas su Lenkija gynybos srityje yra labai svarbus tiek Lietuvos, tiek viso regiono saugumui. Lietuva ir Lenkija bendradarbiaudama gynybos srityje yra pasirašiusi dvišalį susitarimą dėl saugaus ryšio, skirto keistis radarų duomenimis, sukūrimo. Tai padės stiprinti viso regiono gynybą kartu su partneriais, toliau vystant vieningą oro gynybos sistemą. Lietuvos ir Lenkijos brigados yra afilijuotos NATO divizijos štabui ir tai reikšmingai sustiprina abiejų šalių pasirengimą veikti kartu ginant Suvalkų koridorių krizės ir karo metu bei prisideda prie NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimo Aljanso rytiniame sparne. Taip pat Lenkija yra prisijungusi prie Lietuvos inicijuoto Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimo projekto.

 

Nuotraukos aut. G.Maksimovicz-Alkema

Jums gali patikti