Naujienų portalas

Lietuvos kariai vyks į 11 tarptautinių operacijų

Lietuvos kariai 2020-2021 metais dalyvaus 11 tarptautinių operacijų ir misijų: tam šiandien pritarė LR Seimas. Lietuvos kariai tęs dalyvavimą dešimtyje tarptautinių operacijų, į kurias vyksta ir šiuo metu bei prisidės prie naujos tarptautinės jūrinio saugumo užtikrinimo operacijos Hormūzo sąsiauryje. LR Seimas Lietuvos karių siuntimui į operaciją Hormūzo sąsiauryje pritarė atsiliepdamas į Jungtinių Amerikos Valstijų prašymą prisijungti štabo kariais prie valstybių koalicijos vykdomos operacijos. Šiai operacijai numatoma skirti iki penkių Lietuvos karių.

„Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra svarbi Lietuvos įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė stiprinti NATO kolektyvinę gynybą, Europos Sąjungos bendrąją saugumo ir gynybos politiką, Jungtinių Tautų taikos palaikymo pastangas, daugiašalį ir dvišalį karinį bendradarbiavimą, ypač su strateginėmis Lietuvos sąjungininkėmis – Jungtinėmis Amerikos Valstijomis“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

2020–2021 metais Lietuvai prioritetais išliks dalyvavimas NATO, NATO sąjungininkų koalicijų ir ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose, bus išlaikomas Lietuvos indėlis Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malyje ir Lietuvos Respublikos karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje.

Ateinančius dvejus metus Lietuva toliau dalyvaus NATO vadovaujamose operacijose Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support), Kosove (angl. KFOR) ir karinėje mokymo operacijoje Irake (angl. NATO Mission Iraq).

Lietuva taip pat tęs dalyvavimą Europos Sąjungos karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje EUNAVFOR MEDOPERATION SOPHIA, kuria siekiama užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos, įgyvendinti ginklų embargą Libijai, taip pat tobulinti Libijos pakrančių apsaugos pajėgumus. Lietuva ir toliau dalyvaus kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ prie Somalio krantų. Lietuvos kariai prisidės prie ES karinės mokymo misijos Centrinės Afrikos Respublikoje (angl. EUTM RCA), kuri šaliai padeda vykdyti gynybos sektoriaus reformas ir prisideda prie šios šalies karinių pajėgų rengimo. Taip pat bus tęsiamas dalyvavimas ES karinėje mokymo misijoje Malyje (angl. EUTM Mali), kuri prisideda ne tik rengiant Malio ginkluotąsias pajėgas, tačiau ir teikia specialiąją paramą mokymo srityje Sahelio jungtinėms pajėgoms.

Malyje Lietuva toliau dalyvaus ir Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje MINUSMA, kuria siekiama apsaugoti civilius gyventojus ir padėti atkurti vyriausybės valdžią šiaurinėje Malio dalyje.

Ateinančius dvejus metus Lietuvos kariai vyks ir į JAV vadovaujamos koalicijos karinę operaciją „Įgimtas ryžtas“ (angl. Inherent Resolve) ir tuo prisidės prie šios operacijos tikslų įgyvendinimo – ISIL/Daesh teroristinės organizacijos veiklos nutraukimo ir Irako ginkluotųjų pajėgų apmokymo. Lietuvos kariai toliau tęs dalyvavimą ir nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje, kurios tikslas – prisidėti rengiant šios šalies kariuomenę.

Planuojama, kad artimiausius dvejus metus tarptautinėse operacijose dalyvaus apie 160 Lietuvos karių.

KAM archyvo nuotrauka (Lietuvos kariai tarptautinėje operacijoje MINUSMA) 

Jums gali patikti