Naujienų portalas

Lietuvos kariuomenės vadas lanko karius Ukrainoje

Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys kartu su delegacija iš Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos išvyko trijų dienų vizito į Ukrainą. Ten jis aplankys karinėje mokymo misijoje tarnaujančius Lietuvos karius bei susitiks su Ukrainos kariuomenės vadu generolu leitenantu Ruslanu Chomčaku (Ruslan Khomchak).

Pirmąją vizito dieną gen. mjr. V. Rupšys lankys Lietuvos karius mokymo centruose Desnoje, vėliau tęs oficialų vizitą Kijeve, kur su Ukrainos kariuomenės vadu aptars dvišalį ir daugiašalį Lietuvos-Ukrainos karinį bendradarbiavimą, saugumo situaciją ir aktualius Ukrainos kariuomenės reformavimo klausimus.

Antrąją ir trečiąją vizito dieną planuojama, kad Lietuvos kariuomenės vadas lankys Berdičeve esančią 142-ąją Ukrainos specialiųjų pajėgų bazę bei Javoviro poligone esantį Tarptautinį taikos palaikymo ir saugumo centrą. Ten kariuomenės vadas susipažins su karių rengimo programomis, jų įgyvendinimu, infrastruktūra bei Lietuvos karių tarnybos sąlygomis.

Šiuo metu karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių.

Jums gali patikti