Naujienų portalas

NATO ministrų susitikimo darbotvarkėje – Afganistanas, aljanso pasirengimas ateities iššūkiams ir atsakas į Rusijos keliamas grėsmes

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje).
 Pirmojoje susitikimo sesijoje ministrai aptars padėtį Afganistane, kur NATO vykdo misiją „Tvirta parama“ ir diskutuos dėl tolesnių bendrų pastangų, kurios padėtų užtikrinti tvarią taiką šioje šalyje. Šios sesijos metu ministrai taip pat aptars tolesnį NATO ir Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regiono partnerių bendradarbiavimą.
 Antrojoje susitikimo sesijoje bus pristatyti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pasiūlymai dėl „NATO 2030“ proceso. Šiais pasiūlymais siekiama sutvirtinti NATO, kaip kolektyvinės gynybos organizacijos ir pagrindinio transatlantinių konsultacijų saugumo klausimais forumo, politinį vaidmenį, pagerinti NATO atsaką į grėsmes, nestabilumą NATO kaimynystėje ir kitus kylančius iššūkius.
 Antrą susitikimo dieną ministrų diskusijos bus skirtos Rusijos keliamoms grėsmėms aptarti. Sąjungininkai kartu su NATO partnerėmis Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu diskutuos apie augantį Rusijos karinį aktyvumą, kibernetines atakas, skleidžiamą dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimų procesus. Susitikimo dalyviai tarsis dėl bendro efektyvaus ir vieningo atsako, aptars NATO-Rusijos dialogo galimybes.
Renginio paraštėse ministras G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais susitiks su JAV Valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu. Šio susitikimo metu bus aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas, globalios pastangos, ginant demokratines vertybes, ir parama Rytų partneriams.
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Jums gali patikti