Naujienų portalas

Pabradėje atidarytos didžiausios Lietuvoje tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019“

Rugsėjo 8 d., Generolo Silvestro Žukausko poligone oficialiai atidarytos tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019″ („EngineerThunder 2019″).

Gaižiūnų poligone Lietuvos kariuomenės inžinieriai kartu su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PAANG), Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Belgijos, Latvijos ir Lenkijos kariais bei kolegomis iš Šaulių sąjungos, Krašto apsaugos savanorių bei Specialiųjų operacijų pajėgų situacinių mokymų metu atliks įvairias specializuotas inžinerines užduotis – sprogstamųjų kliūčių įrengimą, kelio užkardymą, apsaugos nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo veiksmus ir kitas.

Mokymai vyko beveik visą praėjusią savaitę, o oficiali pratybų „Inžinierių griausmas 2019″ atidarymo diena tradiciškai prasidėjo iškilminga rikiuote, vėliau vyko ginkluotės, ekipuotės, technikos bei amunicijos paroda, K-9 grandies kinologų pasirodymas, sporto varžybos. Dieną vainikavo Kauno įgulos kapeliono mjr. Tomo Karklio aukojamos Šv. Mišios. O jau visai netrukus šventinį pratybų dalyvių klegesį pakeis aidintys šūviai, sprogimų griausmas, į dangų kylantys dūmai, karinės technikos riaumojimas ir užduotis vykdančių karių šūksniai.

„Inžinierių griausmas 2019″ („EngineerThunder 2019″) – tai didžiausios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pratybos, organizuojamos nuo 2013 m. Jų tikslas – treniruotikarius vykdyti inžinerinės paramos užduotis, remti pėstininkų manevrą, integruoti Sausumos pajėgų manevrinius, teritorinius ir sąjungininkų inžinerinius padalinius veikti kartu bei gerinti padalinių tarpusavio sąveiką.

Kas antri metai šios pratybos organizuojamos kartu su NATO sąjungininkų padaliniais, o jose dalyvaujančių kovinių inžinierių skaičius nuolat auga. Šiemet kartu su lietuviais treniruojasi ir karo inžinerijos įgūdžius tobulina kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Latvijos, Belgijos ir Lenkijos. „Inžinierių griausmo 2019″ pratybose planuoja apsilankyti ir Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas, pratybose dalyvaujančių Nyderlandų ir JAV vienetų batalionų vadai, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionų karininkai.

Jums gali patikti