Naujienų portalas

Pratybas „Perkūno griausmas 2018“ stebės tarptautiniai stebėtojai iš Baltarusijos, Suomijos ir Švedijos

Lietuva, laikydamasi skaidrumo ir atvirumo principų, į šiandien prasidėjusias didžiausias Lietuvos istorijoje nacionalines pratybas „Perkūno griausmas 2018“ pasikvietė tarptautinius stebėtojus iš keturių kaimyninių valstybių. Kvietimas Baltarusijos, Rusijos, Suomijos ir Švedijos atstovams buvo išsiųstas balandžio pabaigoje per Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją. Rusijos stebėtojai oficialiai patvirtino, kad neplanuoja atvykti stebėti pratybų. Atsakymo priežastis nenurodoma.

Baltarusijos, Suomijos ir Švedijos tarptautiniai stebėtojai Lietuvoje lankysis birželio 4-6 d. Birželio 5 d. stebėtojai vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje, o birželio 6 d. stebės pratybų dalį, vyksiančią Alytaus rajone ir Gaižiūnų poligone Rukloje.

Apie pratybas „Perkūno griausmas 2018“:

Didžiausios nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“ Lietuvoje vyks birželio 1–15 dienomis. Pratybose dalyvauja iki 9 tūkst. Lietuvos karių bei kitų šalies institucijų pareigūnų ir civilių. „Perkūno griausmas“ yra strateginio/operacinio lygmens valstybės gynimo pratybos. Jų metu Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek kartu su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotosios gynybos operacijas. Pratybų scenarijus apima visas galimo konflikto fazes: nuo lokalaus incidento su hibridinio karo elementais ir taikos meto užduočių, o vėliau ir greitojo reagavimo pajėgų aktyvinimo, iki savarankiškos bei kolektyvinės šalies gynybos.

 

Jums gali patikti