Naujienų portalas

Prezidentas inauguravo naująjį kariuomenės vadą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje Katedros aikštėje. Ceremonijoje naujai paskirtas kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys pakeitė iki šiol pareigas ėjusį generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką.

„Visais laikais Lietuvos kariai buvo ryškus pasišventimo ir besąlygiškos tarnystės savo Tėvynei pavyzdys. Ir šiandien į juos su augančiu pasitikėjimu žvelgia bendrapiliečiai, puoselėjantys ilgalaikės taikos ir stabilumo viltis“, – savo kalboje sakė Prezidentas.

Prezidento teigimu, sėkmingai įgyvendinamas nacionalinis susitarimas dėl gynybos finansavimo leidžia tikėtis, kad Lietuvos kariuomenė toliau stiprės ir užtikrins šalies teritorijos bei žmonių apsaugą.

Pasak Lietuvos vadovo, generolas majoras V. Rupšys per ilgus tarnybos metus pademonstravo išskirtinius gebėjimus ir svariai prisidėjo prie pagrindinių šalies kovinių pajėgumų plėtros. Prezidento įsitikinimu neįkainojama patirtis, įgyta plėtojant bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais, padės naujajam kariuomenės vadui toliau megzti ryšius su artimiausiais Lietuvos partneriais ir siekti maksimalaus karinių pajėgų suderinamumo.

Iškilmingos priesaikos ceremonijos metu Prezidentas naująjam kariuomenės vadui perdavė kariuomenės vado regalijas – kariuomenės vėliavą, skeptrą ir kariuomenės vado ženklą.

V. Rupšiui ir visiems Lietuvos kariams Prezidentas palinkėjo stiprybės, ištvermės ir geležinės valios, ginant šalį.

Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti