Naujienų portalas

Prezidentas ir krašto apsaugos viceministrai lankysis Pabradės poligone

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir krašto apsaugos viceministrai Edvinas Kerza ir Eimutis Misiūnas bei Lietuvo kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius lapkričio 20 d. lankysis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir susitiks su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Vokietijos kariais, tarnaujančiais NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje, aplankys Jungtinių Amerikos Valstijų bataliono stovyklą, apžiūrės karinę techniką.

Vienas iš pagrindinių vizito tikslų – susipažinti su vakar pasibaigusiomis tarptautinėmis pratybomis „Geležinis Vilkas“, kuriose dalyvavo beveik tūkstantis karinės technikos vienetų. Per pratybas vienu metu poligone ir jo apylinkėse manevravo apie 3 tūkst. karių, o bendras mokymų dalyvių skaičius siekė 4 tūkstančius.

Mokymuose buvo naudojamos ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos savaeigės lauko artilerijos haubicos „PzH 2000“. Prezidentas aplankys Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono baterijos šaudymo pozicijas ir apžiūrės, kaip kariai treniruojasi teikti artilerijos paramą, atlikdami kovinius šūvius.

Šalies vadovas susipažins su treniruočių komplekso „Mūšis mieste“, kurį sudaro 26 statiniai, infrastruktūra. Šis kompleksas atkartoja realias miesto sąlygas, jame jau yra ir mūšiui uždarose patalpose pritaikytas, treniruotėms skirtas statinys, kokio Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos iki šiol neturėjo.

Jums gali patikti