Naujienų portalas

Prezidentas kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis smerkia prievartinį lėktuvo nutupdymą Baltarusijoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį nuotoliniu būdu susitikęs su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid, aptarė Baltarusijos režimo įvykdytą keleivinio lėktuvo, skridusio tarp dviejų ES sostinių, priverstinį nutupdymą Minske, siekiant suimti Baltarusijos opozicijos lyderį Romaną Protasevičių.

„Baltarusijos režimas šiurkščiai pažeidė tarptautinę teisę ir rizikavo daugiau nei šimto žmonių gyvybėmis. Šis valstybės remiamas teroro aktas sukėlė grėsmę tarptautinės civilinės aviacijos saugumui – atitinkamai turime ir reaguoti“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos Prezidentas paragino Latvijos ir Estijos vadovus drauge siekti bendro ES ir NATO atsako į Baltarusijos režimo veiksmus.

Trijų Baltijos šalių lyderiai sutarė reikalauti, kad Baltarusijos režimas gerbtų R. Protasevičiaus teises ir nedelsdamas paleistų jį į laisvę.

Lietuvos vadovas ES atsako Baltarusijai klausimą šiandien kels Europos Vadovų Taryboje Briuselyje.

Pasak Prezidento, oro erdvė virš Baltarusijos turi būti paskelbta nesaugia, o šios šalies orlaiviai neturėtų būti įleidžiami į ES oro erdvę. Be to, dėl precedento neturinčio keleivinio lėktuvo užgrobimo turi būti nedelsiant atliktas nepriklausomas tarptautinis tyrimas.

Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti