Naujienų portalas

Rasa Juknevičiene: Sveikinu visus geros valios žmones su Lietuvos įstojimo į NATO diena.

Mūsų kelias į šį stipriausią ir patį sėkmingiausią pasaulio istorijoje Aljansą buvo labai ilgas.
Kai 1949 metų balandį Vašingtone pirmosios narės pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo ginti viena kitą, Lietuva buvo vežama į Sibirą, miestelių aikštėse gulėjo nužudyti ir išniekinti Laisvės kovotojai. Simboliška, tačiau beveik tuo pat metu, vos pusantro mėnesio anksčiau, nei Vašingtone, Minaičiuose mūsų kovojantys broliai, partizanų vadai pasirašė savo Deklaraciją, kurioje sudėliojo iš esmės tas pačias vertybes, kaip ir laisvojo pasaulio šalys NATO sutartyje.
Kelias iki NATO po Kovo 11- osios truko 14 metų. Šiandien daug kam atrodo, jog tai buvo savaime suprantamas ir visai paprastas kelias. Taip, mums pavyko, kad Rusija tuo metu dar nebuvo sugrįžusi į tokį agresyvumo lygį, kokiame yra dabar. Mes tikrai spėjome įšokti į paskutinį nuvažiuojančio traukinio vagoną. Niekas nežino, kada ir ar atvažiuos traukinys nespėjusiems – Ukrainai, Gruzijai ir kitoms tokią pačią bolševikų okupacijos lemtį patyrusioms valstybėms.
Tačiau pastangos mus stabdyti buvo didžiulės ir tada.
Mūsų įstojimas į NATO yra lyg Kovo 11- osios Akto įregistravimas svarbiausių ir stipriausių pasaulio valstybių registre. Tai draudimo polisas, be kurio mūsų valstybė būtų tik trumpalaikis meteoras.
Nemanau, kad su mūsų įstojimu į NATO istorija baigėsi. Atvirkščiai. Prasidėjo naujas etapas, kuriame kasdieną laukia iššūkis išsaugoti taiką ir laisvę savo krašte.

Savo soc. paskyroje sveikina Rasa Juknevičienė

 

Jums gali patikti