Naujienų portalas

Saugumo ekspertas Aurimas Navys: “Su draugais galima, ir netgi reikia, tiesiog pabūti, pasėdėti kartu, patylėti“

Paklaustas, kaip save pristatytų, Aurimas Navys sako, jog visada pasimetantis ties šiuo klausimu, nors puikiai žino, kad žmonėms rūpi etiketės iš kitos pusės.

„Ką aš turėčiau apibūdinti? Savo fizinį kūną ir jam nutikusias patirtis? Ar tai iš tiesų kažką pasako apie mane – mano vertybes, pomėgius, gyvenimo filosofiją? Ar aš nekintantis, žodžiais sunkiai apsakomas subjektyvumas, kuris gali įvertinti rožės kvapą, saulėtekio grožį, motinos rūpestį vaiku, patriotizmo – meilės Lietuvai Tėvynei jausmą, ar apvalkalo, t.y. kūno ir proto, išraiška?

Tiems, kam svarbu aiškiai viską sudėlioti į lentynas Aurimas Navys siūlo vadinti jį šviesos kariu, kažkiek mokančiu valdyti ginklą ir liežuvį. Tiems, kas tiesiog yra, Aurimas Navys sako norėtų išlikti neįrėminta, jeigu kažkiek galinti suteikti pakylėjimą, – puiku, esatis. Kokie Aurimo Navio pozityvumo receptai?

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Rytą pradedu taip: pakylu iš lovos, apsirengiu ir vedu pasivaikščioti šunį. Niekas taip gerai nenuteikia, kaip nuoširdus gyvūno džiaugsmas ir trumpas, bet spartus prasiėjimas ryte. Kiekvieną dieną išeidamas vis tuo pačiu metu, nepriklausomai nuo oro sąlygų, patiri žodžiais neišreiškiamą sąlytį su gamtos ritmu: matai, kaip keičiasi medžiai, kaip ilgėja arba trumpėja diena, grįžta ar išskrenda paukščiai, bunda miestas, iškrenta pirmas sniegas, pražįsta alyvos. Grįžęs nusiprausiu ir būtinai išgeriu nedidelį puodelį kokybiškos kavos. O tada neriu į kasdienybę.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Mūsų šiuolaikinio pasaulio bėda – didėjantis gyvenimo tempas. Darbe reikalaujama iš mūsų daryti greitai ir kokybiškai, be jokios abejonės, kuo daugiau. Kuo greičiau išgirsti esmę, priimti sprendimą, pereiti prie kito klausimo. Jeigu turime veiklų, hobių, tai vieno ar dviejų jau neužtenka. Mes ir šokam, ir dainuojam, ir pagrojam, ir dar spėjam žaisti šachmatų partiją, ir feisbuke įmesti pagražintą “selfį”. Mes gyvename tokioje įtampoje ir nuolatiniame strese, kad arba nebeturime laiko tiesiog pabūti kartu su draugais, ypač tais, kuriems, galbūt, yra ypač sunku, arba susitikę tuoj ieškome problemos sprendimo. Žinoma, kad greito, tuo pat metu dar „paskrolinant“ Delfį. Su draugais galima ir netgi reikia tiesiog pabūti, pasėdėti kartu, patylėti. Kai viskas pilka ir niūru, nereikia patarimo, o draugiško pasidalinimo slegiančia jausena.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Per tarnybos metus įpratau valgyti viską, didelės reikšmės maistui neteikiu. Tačiau jei tikrai noriu pasimėgauti – balandėliai su bulvėmis, grietine ir pomidorų padažu nuneša į vaikystę, juos man gamindavo (ir dabar kartais dar pavaišina!) mama. Va toks paprastas būdas sugrįžti į jaukų nubrozdintais keliais vaikišką pasaulį.

Kokia paskutinė skaityta knyga Jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Labai mėgstu knygas, dar nuo vaikystės, kai 5 metų būdamas išmokau skaityti. Kiekvieną vakarą skiriu bent valandą ar dvi skaitymui. Anksčiau ypač domėjausi moksline fantastika, filosofija, psichologija, dvasinėmis temomis. Paskutiniu metu stengiuosi atsirinkti knygas vadovaudamasis Senekos patarimu, kad visų knygų neperskaitysi, tik tuščiai sugaiši laiką. Todėl norėdamas pasidalinti man labiausiai patikusiomis, įsimintinomis knygomis, kurias ir dabar kartais pavartinėju, dalinuosi visomis septyniomis – gal kas norėtų priimti iššūkį ir pavardinti savo sąrašą? Mano

TOP 7:

  1. Anthony de Melo “Awareness“ (ar yra lietuviškas leidimas, man nežinoma).
  2. Sri Nisargadatta “Prior to Consciousness” (nėra lietuviško leidimo).
  3. Marcus Aurelius “Meditations“ (liet.k. „Sau pačiam“).
  4. Sun Tzu “The art of War“ (liet. k. „Karo menas“).
  5. Albert Camus “The Stranger“ (liet.k. „Svetimas“).
  6. Erich Maria Remarque “All quiet on the Western Front“ (liet. k. „Vakarų fronte nieko naujo.“)
  7. The Kybalion (liet. k. „Kibalionas“).

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, ar video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai , yra geros nuotaikos užtaisas?

Dirbu didelėje korporacijoje, kurioje kartais nutinka taip, kad reikia spręsti sudėtingus, svarbius arba, atvirškščiai, labai paprastus, tačiau erzinančiai biurokratinius klausimus. Kai pradedu jausti, kad viduje kyla nepasitenkinimas ir lengvas pyktis, pasižiūriu “Šventinio bankucheno” – “Verslas, kuris keičia pasaulį”. Vienas geriausių streso nuėmėjų. Rekomenduoju.

Asmeninio archyvo foto

Jums gali patikti