Naujienų portalas

Su JAV valstybės sekretoriumi susitikęs G. Landsbergis: „Lietuvos ir JAV saitai tik stiprės“

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.
„Pastaruosius dešimtmečius Vakarų pasaulis gyveno supratimu, kad susitarimai ir demokratinės taisyklės yra stabilios ateities pagrindas ir garantas. Šiuo metu šis suvokimas yra išbandomas, ir tai daro ne vienas, o net keli autokratiniai režimai. Saugumo situacija mūsų regione, švelniai tariant, negerėja. Vašingtone išgirdome labai aiškų supratimą ir patikinimą – turime tvirtą JAV politinę paramą dėl visų Lietuvai kylančių grėsmių. Nedemokratinių režimų akibrokštai transatlantinę partnerystę tik sustiprins“, – po susitikimo sakė ministras G. Landsbergis. Pasak ministro, Lietuva jaučia tvirtą JAV palaikymą prieš visas išorines provokacijas.
„Simboliška, kad Valstybės sekretorius mus priėmė Tarptautinę demokratijos dieną ir kad susitikimo metu buvo paskelbta apie Baltarusijos reikalų skyriaus įkūrimą JAV ambasadoje Vilniuje, kuriame bus sutelktos JAV pastangos siekti demokratinių pokyčių Baltarusijoje. Tai irgi ženklas, kad Lietuvos indėlis, kovojant už vertybėmis grįstą valstybių bendradarbiavimą, Vašingtone yra vertinamas“, – sakė ministras G. Landsbergis.
Su JAV valstybės sekretoriumi ministras aptarė aktualiausius bendradarbiavimo klausimus bei galimybes – plėsti bei gilinti bendradarbiavimą, stiprinant saugumą, pirmiausia užtikrinant JAV pajėgų buvimą Lietuvoje ir rengiant bendrą atsaką prieš hibridines grėsmes, paramos demokratiniams procesams regione bei pasaulyje didinimą. Taip pat kalbėtasi apie galimybes sustiprinti abipusiai naudingus ekonominius ryšius, ypač atveriant JAV rinką lietuviškoms prekėms ir vystant bendrus investicinius projektus.
Ministras padėkojo A. Blinkenui už nuoseklią JAV paramą Lietuvos laisvės siekiams iki Nepriklausomybės atkūrimo ir už indėlį, stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Jums gali patikti