Naujienų portalas

Su Šiaurės Lietuvos merais aptartos naujojo Lietuvos poligono steigimo galimybės

Spalio 1 d. krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas susitikime su Šiaulių regiono plėtros tarybos nariais aptarė šiuo metu su visuomene derinamą Lietuvos Respublikos teritorijos Bendrąjį planą. Jame yra numatytos ir kelios galimos vietos naujam Lietuvos kariuomenės poligonui.

 

Susitikime su Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių merais buvo aptartos kelios naujojo poligono steigimo galimybės. Jos yra numatytos šiuo metu derinamame Lietuvos Respublikos teritorijos Bendrajame plane.

 

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė glaudesnio Lietuvos kariuomenės ir vietos savivaldos bendradarbiavimo galimybes.

 

„Geopolitinė situacija mūsų regione išlieka nepakitusi, yra stiprinama mūsų kariuomenė, į pratybas atvyksta NATO sąjungininkai, todėl tinkamam karių rengimui reikalingos papildomos teritorijos treniruotėms“, – teigė viceministras E. Misiūnas.

 

„Didžiausi mūsų poligonai yra Rukloje ir Pabradėje, taip pat naudojame šiek tiek mažesnį poligoną Kazlų Rūdoje“, – sakė E. Misiūnas. Jo teigimu, ieškant vietos naujajam poligonui, siekiama išlaikyti tolygesnį visų Lietuvos kariuomenės dalinių treniravimosi vietų paskirstymą.

 

Lietuvos Respublikos teritorijos Bendrojo plano viešinimo laikotarpis baigiasi spalio 5 d. baigiamąja konferencija Vilniuje, kurios metu bus apžvelgti visi viešinimo rezultatai, gautos pastabos ir pasiūlymai. Daugiau apie renginį: http://www.bendrasisplanas.lt/2020/09/18/lr-bp-baigiamasis-susirinkimas-konferencija-jau-spalio-5-d/

 

Asociatyvi nuotrauka  –  Lietuvos kariuomenės poligonas Pabradėje. Aut. A. Pliadis/KAM

Jums gali patikti