Naujienų portalas

Veiklą pradėjo Gynybos inovacijų centras

„Gynybos inovacijų centras – tai ta dėlionės dalis, kurios iki šiol trūko sistemiškai skatinant gynybos inovacijas Lietuvoje. Buvo pavienių iniciatyvų, konferencijų, renginių, diskusijų šia tema, tačiau vieno, viską apimančio padalinio, galinčio sukviesti visus suinteresuotus dalyvius prie vieno stalo, – ne“, – sako Gynybos inovacijų centro vadovas Simonas Aleksandravičius.

 

Rugsėjo 1-ąją Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje savo veiklą pradėjo Gynybos inovacijų centras, pirmasis tokio pobūdžio kompetencijų centras krašto apsaugos sistemoje. Jo pagrindinės funkcijos bus šviesti Lietuvos kariuomenės karius inovacijų tema bei nustatyti ir susisteminti inovacijų poreikius Lietuvos kariuomenėje. Taip pat naujai įkurtas centras sukurs platformą, kurioje verslas galės pristatyti savo iniciatyvas gynybos srityje. Tai suteiks galimybę plėtoti ir ugdyti gynybos inovacijų ekosistemą Lietuvoje.

 

Pasak S. Aleksandravičiaus, atsiradus aiškiai inovacijų skatinimo ir plėtros struktūrai krašto apsaugos sistemoje, bus galima perduoti verslui, mokslo bendruomenei, kokių inovacijų iš tikrųjų reikia Lietuvos kariuomenei, ir atvirkščiai – supažindinti karius su Lietuvos verslo plėtojamomis aukštosiomis technologijomis, nes mūsų verslas tikrai turi ką parodyti.

 

S. Aleksandravičius pastaruosius kelerius metus dirbo VšĮ „Versli Lietuva“ ir buvo atsakingas už Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių eksporto skatinimą užsienyje, organizavo ne vieną renginį, konferenciją, tarptautinį forumą gynybos tema, Lietuvos gynybos įmonių stendą tarptautinėje karybos ir saugumo parodoje „DSEI 2019“ Londone, Jungtinėje Karalystėje.

 

Eimanto Genio nuotr.

Jums gali patikti