Naujienų portalas

Vilniuje bėgimu „In Memoriam 2019“ pagerbti šiemet mirę Lietuvos kariai

Spalio 19 d., šeštadienį, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga jau penktą kartą organizavo bėgimą „In Memoriam“ Vilniaus Vingio parke. Gražia tradicija tampantis renginys buvo skirtas atminti ir pagerbti 2019 metais mirusius karius. Bėgimo metu buvo surinkta daugiau kaip 7800 eurų lėšų. Surinktos lėšos bus perduotos 13 šiais metais mus palikusių karių šeimoms paremti.

Vilniaus Vingio parke bėgimo dalyviai turėjo galimybę individualiai pasirinkti norimo ilgio distanciją: 1 km, 3 km arba 6 km. Bėgti buvo kviečiami mėgėjai ir profesionalai, suaugę ir vaikai.

Visi renginio dalyviai buvo vaišinami karšta arbata, pyragais, mažiesiems dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Renginio idėja kasmet vis labiau plečiasi geografiškai – šiais metais „In Memoriam” vyko Tartu mieste, Estijoje, Alabamoje, JAV ir Kijeve, Ukrainoje. Įkvėpti Birutiečių, šiuos paminėjimo renginius organizuoja užsienyje tarnaujantys Lietuvos kariai kartu su vietos lietuvių bendruomenėmis.

Šis renginys yra puikus visuomenės paramos kariuomenei pavyzdys. Jis taip pat parodo, kokia stipri yra kariuomenės bendruomenė. Birutietės, kaip karių šeimų ambasadorės, kartu su kariuomenės ir visuomenės pagalba, visuomet pasiruošusios padėti karių šeimoms.

Labdaros – paramos bėgimą penktus metus iš eilės organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga. Pirmą kartą šis bėgimas buvo surengtas 2015 metų rudenį tada, rugsėjo mėnesį, Danske maratono metu mirė majoras Vytautas Burokas. Taip Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narėms kilo mintis atminimo renginiu pagerbti visus per metus įvairiomis aplinkybėmis mirusius karius.

Birutietės dėkoja visiems prisidėjusiems prie šių metų renginio ir visiems, kurie atvyko išreikšti pagarbą mirusiems kariams ir jų artimiesiems.

Jums gali patikti