Naujienų portalas

Ekologiškas upės keltas „Uperis“ – jau veikia

Vasarą savaitgaliais per Nerį keliaukite – „Uperiu“ . Šis ekologiškas, švytuoklinis upės srovės jėga varomas keltas skirtas pėstiesiems ir dviratininkams. Vienu metu juo gali keltis 7 žmonės, o kelionė per upę trunka kiek daugiau nei 2 minutes.

Šis keltas leidžia Valakampių, Antakalnio ir Turniškių rajonų gyventojams bei poilsį gamtoje mėgstantiems vilniečiams greičiau pasiekti Verkių parką arba toliau keliauti dviračiais link Žaliųjų ežerų. O Santariškių ir Jeruzalės gyventojams nukakti iki Valakampio pliažų bene greičiausiu galimu būdu.

Šis keltas sukurtas iš modulių, kuriuos lengva išrinkti ir sukonstruoti didesnę pontoninę platformą ar tiltą. Pirmą kartą šio kelto prototipas  buvo sukurtas ir išbandytas ties antruoju Valakupių paplūdimiu ir Verkiais 2014-ųjų rudenį.  Pirmasis „Uperis“ buvo gaminamas iš stiklo pluošto.

Modulinis keltas „Uperis“ jau yra laimėjęs Lietuvos Kultūros tarybos premiją bei  tapęs Tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinio konkurso finalo nugalėtoju.

Visi vilniečiai ir miesto svečiai per Nerį „Uperiu“ gali keltis visą vasarą savaitgaliais nuo 11 iki 21 val. Bilieto kaina – 1 euras.

Visa informacija apie „Uperį“ – https://www.facebook.com/uperis.lt/

Nuotraukos fotografo – Sauliaus Žiūros, Ramūno Janavičiaus ir Dariaus Linarto.

Jums gali patikti