Naujienų portalas

Seimas spręs dėl Lukiškių aikštės perdavimo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Arūno Gumuliausko pristatytas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5203), kuriomis siūloma Lukiškių aikštę Vilniuje panaudos teise neatlygintinai perduoti valdyti ir ja naudotis biudžetinei įstaigai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras.
Šiuo metu aikštė priklauso valstybei ir panaudos teise valdyti ji yra patikėta Vilniaus miesto savivaldybei.
„Seimas įstatymu apibrėžė memorialinį Lukiškių aikštės statusą bei nustatė jos tvarkymo principus, kurie prioritetą suteikia laisvės kovų įamžinimo, o ne rekreacinei aikštės funkcijai. Dėl to yra manytina, kad ne Vilniaus miesto savivaldybė, o biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, kuriam priklauso šalia Lukiškių aikštės esantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, būtų labiau tinkamu šios aikštės valdytoju“, – pažymi projekto iniciatoriai.
Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 15, susilaikė 8 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Kultūros komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 15 d.
Jums gali patikti