Naujienų portalas

Vilkas vėl keičia kailį, pasitelkus dirbtinį intelektą

Meninė instaliacija „Vilkas keičia kailį” vėl atsinaujino – geležinis vilkas  „perrengtas” kailiniais, kuriuos sukūrė dirbtinis intelektas.

„Gedimino sapne užgimęs vilkas išpranašavo miesto atsiradimą ir tapo neatsiejamu Vilniaus simboliu.  Pasitelkus skirtingų laikotarpių Vilniaus fotografijų kolekciją iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų buvo sugeneruoti galimos ateities vaizdai. O pritaikius dirbtinio intelekto „gilaus miego” principą, sukurtas naujas skaitmeninis sapnas”, – apie šeštadienį Sapiegų parke  pristatytą naują „Vilkas keičia kailį” instaliaciją sako jos autorė E. Pilkauskaitė.

Vytauto Poškos skulptūra, autoriui pritarus, žaismingai ir kūrybiškai įgauna gilesnių, ne vien tik romantinių prasmių, kurias diktuoja šiandieninio gyvenimo aktualijos – informacijos gausa, besaikis vartojimas, vis spartėjantis gyvenimo tempas ir būdas, veidmainiškumas, tuščias politikavimas, gamtos niokojimas.

Skulptorius Donatas Jankauskas ir tekstilininkė Džina Jasiūnienė jau pristatė savo „Vilkas keičia kailį” interpretacijas. Po šios trečiosios „Vilkas keičia kailį” instaliacijos iki metų galo vilkas kailį keis dar kartą. Šiuolaikinio meno kūrėja Aušra Kleizaitė vilko simboliui žaismingai ir kūrybiškai taip pat suteiks gilesnių, filosofiškai ironiškų šiandieninio gyvenimo aktualijų padiktuotų prasmių.

„Vilkas keičia kailį” – vienas iš 12 naujų „Kuriu Vilnių” projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Projekto „Vilkas keičia kailį” (4 meninėms instaliacijoms) įgyvendinimui skirta – 42 360 Eur. Pernai konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Jums gali patikti